Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodní látky Mgr. Lenka Fasorová. Co to jsou přírodní látky? jsou všude kolem nás tvoří základ živé hmoty jsou součástí těl rostlin, živočichů i člověka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodní látky Mgr. Lenka Fasorová. Co to jsou přírodní látky? jsou všude kolem nás tvoří základ živé hmoty jsou součástí těl rostlin, živočichů i člověka."— Transkript prezentace:

1 Přírodní látky Mgr. Lenka Fasorová

2 Co to jsou přírodní látky? jsou všude kolem nás tvoří základ živé hmoty jsou součástí těl rostlin, živočichů i člověka jsou to organické sloučeniny vznikají při chemických přeměnách v rostlinných a živočišných buňkách

3 Přírodní látky - rozdělení Přírodní látky biokatalyzátory

4 Přírodní látky - rozdělení Přírodní látky cukry nukleové kyseliny bílkoviny tuky biokatalyzátory

5 Složení lidského těla 0 % 50 % 100 % anorganické látky organické látky 64 %

6 Složení lidského těla 60 % voda 64% anorganické látky 4 % minerální látky 19 % bílkoviny 36 % organické látky 1 % tuky 1 % nukleové kyseliny 15 % sacharidy

7 DÚ: Jestliže člověk váží 8O kg, vypočítej kolik g (kg) vody, anorganických látek, minerálních látek, bílkovin, ostatních organických látek, tuků a nukleových kyselin jeho tělo obsahuje.


Stáhnout ppt "Přírodní látky Mgr. Lenka Fasorová. Co to jsou přírodní látky? jsou všude kolem nás tvoří základ živé hmoty jsou součástí těl rostlin, živočichů i člověka."

Podobné prezentace


Reklamy Google