Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístů a ojnic Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístů a ojnic Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístů a ojnic Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.13.STR Anotace: Píst, ojnice, ložisko, ložiskové pánve, válec, posuvné měřítko, dutinoměr, přípravek, momentový klíč. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ NEPORUŠENOST LOŽISKOVÝCH PÁNVÍ

4 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ FUNKČNÍ A NEPOŠKOZENÉ SPOJE

5 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ PROMĚŘENÍ LOŽISKA V HLAVĚ OJNICE POSUVNÉ MĚŘÍTKODUTINOMĚR

6 MONTÁŽ PÍSTŮ SPRÁVNÉ USAZENÍ PÍSTNÍCH KROUŽKŮ

7 MONTÁŽ PÍSTŮ STAŽENÍ PÍSTNÍCH KROUŽKŮ V PŘÍPRAVKU

8 MONTÁŽ PÍSTŮ PROTLAČENÍ PÍSTU DO VÁLCE MOTORU

9 MONTÁŽ OJNIC MONTÁŽ VÍKA LOŽISKA

10 MONTÁŽ PÍSTŮ A OJNIC MONTÁŽ LOŽISKA A DOTAŽENÍ SPOJŮ POŽADOVANÝM MOMENTEM

11 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je třeba překontrolovat před montáží pístu do válce? stav pístu a pístních kroužků včetně jejich správné montáže stav ojnic a spojů hlavy – poškození popř. deformace stav a rozměry ložiskových pánví ojnice 2. Jak provedeme montáž pístu do válce? překontrolujeme umístění pístních kroužků pístní kroužky stáhneme v montážním přípravku píst protlačíme přes přípravek do válce motoru 3. Co je důležité při montáži ojnic? stanovit vůli mezi ojničním čepem a ložiskovou pánví spoje dotáhnout požadovaným utahovacím momentem

12 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístů a ojnic Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google