Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístních kroužků Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístních kroužků Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístních kroužků Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.12.STR Anotace: Píst, pístní kroužky, drážky v pístu, stírací kroužek, zámek kroužku, vůle zámku kroužku, vůle kroužku v drážce pístu, spároměr. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ NEPORUŠENOST A ČISTOTA DRÁŽEK PRO PÍSTNÍ KROUŽKY V PÍSTU VŮLE PÍSTNÍHO KROUŽKU V DRÁŽCE PÍSTU VŮLE V ZÁMKU KROUŽKU VLOŽENÉHO DO VÁLCE VŽDY NOVÉ PÍSTNÍ KROUŽKY

4 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ NEPORUŠENOST A ČISTOTA DRÁŽEK PRO KROUŽKY

5 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ MĚŘENÍ VŮLE MEZI KROUŽKEM A DRÁŽKOU POMOCÍ SPÁROMĚRU

6 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ MĚŘENÍ VŮLE V ZÁMKU KROUŽKŮ POMOCÍ SPÁROMĚRU

7 MONTÁŽ PÍSTNÍCH KROUŽKŮ KROUŽKY MONTUJEME OD SPODNÍ DRÁŽKY VZHLEDEM KE DNU PÍSTU V POŘADÍ –STÍRACÍ KROUŽEK –2. TĚSNÍCÍ KROUŽEK –1. TĚSNÍCÍ KROUŽEK MONTÁŽ PROVÁDÍME S CITEM, RUČNĚ NEBO POMOCÍ KLEŠTÍ – pozor na prasknutí kroužků

8 MONTÁŽ PÍSTNÍCH KROUŽKŮ MONTÁŽ 1. KROUŽEK TĚSNÍCÍ KROUŽEK STÍRACÍ 2. KROUŽEK TĚSNÍCÍ

9 MONTÁŽ PÍSTNÍCH KROUŽKŮ MONTÁŽ TĚSNÍCÍHO KROUŽKU

10 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je třeba provést před montáží pístních kroužků? kontrola čistoty a neporušenosti drážek v pístu kontrola vůle mezi kroužkem a drážkou kontrola vůle v zámku kroužku 2. Jaké je správné pořadí montáže pístních kroužků? stírací kroužek 2. těsnící kroužek 1. těsnící kroužek 3. Jak provedeme vlastní montáž pístních kroužků? pomocí kleští ručně – pozor na roztažení kroužků (mohou prasknout)

11 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž pístních kroužků Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google