Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.09.STR Anotace: Klikový hřídel, hlavní a ojniční čepy, vyvažovací ramena, kluzná ložiska, ložisková pánev, dutinoměr, spárové měrky, mikrometr. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 PŘÍPRAVA MONTÁŽE KLIKOVÝ HŘÍDEL –NEPORUŠENOST A SPRÁVNÝ ROZMĚR ČEPŮ –SPRÁVNÁ VYVÁŽENOST HŘÍDELE –FUNKČNÍ ZÁVITY V PŘÍRUBĚ PRO SETRVAČNÍK LOŽISKA –SPRÁVNÉ ROZMĚRY LOŽISKOVÝCH PÁNVÍ –BEZ ZJEVNÝCH POŠKOZENÍ

4 PŘÍPRAVA MONTÁŽE MĚŘENÍ RADIÁLNÍ VŮLE MĚŘENÍ ČEPU MIKROMETREM

5 PŘÍPRAVA MONTÁŽE MĚŘENÍ RADIÁLNÍ VŮLE MĚŘENÍ LOŽISKA DUTINOMĚREM

6 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VLOŽENÍ LOŽISKOVÝCH PÁNVÍ ZÁMEK

7 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VLOŽENÍ KLIKOVÉHO HŘÍDELE DO MOTORU

8 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE MAZÁNÍ LOŽISEK

9 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VLOŽENÍ VYMEZOVACÍCH KROUŽKŮ

10 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VLOŽENÍ VYMEZOVACÍCH KROUŽKŮ

11 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VLOŽENÍ VYMEZOVACÍCH KROUŽKŮ

12 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ VÍK LOŽISEK S LOŽISKOVOU PÁNVÍ MAZACÍ OTVOR

13 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE DOTAŽENÍ ŠROUBŮ PŘEDEPSANÝM UTAHOVACÍM MOMENTEM

14 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE KONTROLA AXIÁLNÍ VŮLE POMOCÍ ÚCHYLKOMĚRU

15 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE KONTROLA AXIÁLNÍ VŮLE POMOCÍ SPÁROMĚRU

16 MONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE PO MONTÁŽI PROVEDEME ZKOUŠKU VŮLE OTÁČENÍM HŘÍDELE

17 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je nutné zajistit před montáží klikového hřídele? překontrolovat stav a přeměřit průměry čepů hřídele provést kontrolu vyvážení hřídele překontrolovat stav a rozměry ložiskových pánví překontrolovat stav závitů příruby pro setrvačník 2. Jak změříme radiální vůli v uložení klikového hřídele? změříme průměr čepů a ložisek výpočtem určíme velikost vůle 3. Jak provedeme měření axiální vůle v uložení klikového hřídele? vymezíme vůli natlačením hřídele k jedné straně dotyk úchylkoměru opřeme o přírubu hřídele a nastavíme nulu změříme vůli natlačením hřídele proti měřícímu dotyku úchylkoměru

18 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google