Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele ď : lidoopovití Zem ě pisné rozší ř ení: tropická Afrika vyhledávání: Afrika T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele ď : lidoopovití Zem ě pisné rozší ř ení: tropická Afrika vyhledávání: Afrika T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele."— Transkript prezentace:

1

2

3 T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele ď : lidoopovití Zem ě pisné rozší ř ení: tropická Afrika vyhledávání: Afrika T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele ď : lidoopovití Zem ě pisné rozší ř ení: tropická Afrika vyhledávání: Afrika Biotop: tropické deštné a mlžné lesy dp výšky 3800 m n. m. vyhledávání: tropický les, hory Potrava: takřka rostlinná - listy, větvičky, plody nejrůznějších : rostlin, občas bezobratlí nebo ptačí vejce vyhledávání: bezobratlí, části rostlin Biotop: tropické deštné a mlžné lesy dp výšky 3800 m n. m. vyhledávání: tropický les, hory Potrava: takřka rostlinná - listy, větvičky, plody nejrůznějších : rostlin, občas bezobratlí nebo ptačí vejce vyhledávání: bezobratlí, části rostlin

4 Rozm ě ry: Gorila je největší lidoop - samci dorůstají výšky až 180 cm a hmotnosti až 250 kg, samice jsou menší. Rozmnožování: Samice je březí 251-296 dní, rodí jedno mládě, o které se stará až do věku 3 let. Gorilí samice pohlavně dospívají v 7., samci v 9.-10. roce. V ě k: 50-60 let

5 Gorily se sdružují do malých rodinných tlup, které vede nejsilnější samec. Jeho poznávacím znakem je stříbřitě zbarvený hřbet. Případné soupeře nebo nepřátele zahání nejprve hrozbou – buší se plochou dlaní do hrudi, tluče klackem o zem, trhá a hází listí nebo ukazuje zuby. Území, které tlupy obývají, je velké 26-39 km2. Přesto za den ujdou za potravou jen několik stovek metrů. Často odpočívají i během dne a podobně jako v noci si budují hnízdo na zemi nebo nízko ve větvích.

6 Pro gorily byl v září 2001 otevřen nový pavilon v dolní části areálu. Byl poškozen povodní a z pěti goril se podařilo čtyři evakuovat. Více než rok strávily v zoo ve Dvoře Králové n. L. a poté se do opraveného pavilonu vrátily samice Shinda a Kijivu. Záhy k nim přibyl z Anglie samec Richard. V prosinci 2004 se narodilo první mládě. Poté přišla do skupiny samice Kamba. V květnu 2007 porodila Kijivu druhé mládě. Pro gorily byl v září 2001 otevřen nový pavilon v dolní části areálu. Byl poškozen povodní a z pěti goril se podařilo čtyři evakuovat. Více než rok strávily v zoo ve Dvoře Králové n. L. a poté se do opraveného pavilonu vrátily samice Shinda a Kijivu. Záhy k nim přibyl z Anglie samec Richard. V prosinci 2004 se narodilo první mládě. Poté přišla do skupiny samice Kamba. V květnu 2007 porodila Kijivu druhé mládě.

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20


Stáhnout ppt "T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele ď : lidoopovití Zem ě pisné rozší ř ení: tropická Afrika vyhledávání: Afrika T ř ída: savci, Ř ád: primáti, Č ele."

Podobné prezentace


Reklamy Google