Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Potrava: - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemi - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemiVýskyt:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Potrava: - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemi - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemiVýskyt:"— Transkript prezentace:

1

2 Potrava: - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemi - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemiVýskyt: - Asie ( Vietnam – pralesy ) - Asie ( Vietnam – pralesy )Rozměry: - Gibon dorůstá délky 45-64 cm a váhy 5-6 kg - Gibon dorůstá délky 45-64 cm a váhy 5-6 kg

3 Způsob života: - Žijí v rodinách, teritorium si označují hlasitým voláním. Dospívající potomek opouští rodinu a hledá si partnera. - Žijí v rodinách, teritorium si označují hlasitým voláním. Dospívající potomek opouští rodinu a hledá si partnera.Zajímavosti: - Mláďata se rodí světlá, v jednom a půl roce postupně tmavnou, až zčernají. V období dospívání se samice přebarvují zpět do světlé barvy. Giboni se pohybují ve větvích stromů tzv. brachiací, což je pohyb v závěsu za ruce. - Mláďata se rodí světlá, v jednom a půl roce postupně tmavnou, až zčernají. V období dospívání se samice přebarvují zpět do světlé barvy. Giboni se pohybují ve větvích stromů tzv. brachiací, což je pohyb v závěsu za ruce.

4 Rozmnožování - Po 210 dnech březosti mívá samice jediné mládě. Mláďata se rodí světlá, v jednom a půl roce postupně tmavnou, až zčernají. V období dospívání se samice přebarvují zpět do světlé barvy. Giboni se pochybují ve větvích stromů tzv. brachiací, což je pohyb v závěsu za ruce. - Po 210 dnech březosti mívá samice jediné mládě. Mláďata se rodí světlá, v jednom a půl roce postupně tmavnou, až zčernají. V období dospívání se samice přebarvují zpět do světlé barvy. Giboni se pochybují ve větvích stromů tzv. brachiací, což je pohyb v závěsu za ruce.Ohrožení: - Druhý stupeň - Druhý stupeň

5

6

7 Potrava: - Gibon se živí částmi rostlin – plody, listy. Výskyt: - jihovýchodní Asie ( deštné pralesy) Rozměry: - Gibon lar dorůstá délky až 60 cm a jeho váha může být až 5,5 kg - Gibon lar dorůstá délky až 60 cm a jeho váha může být až 5,5 kg

8 Charakteristika: Gibon lar je, stejně jako jiní giboni, vysoce specializovaný na život v korunách stromů. Má krátký nos, nízkou lebku a dopředu mířící oči, které umožňují vynikající prostorové vidění. - Gibon lar je, stejně jako jiní giboni, vysoce specializovaný na život v korunách stromů. Má krátký nos, nízkou lebku a dopředu mířící oči, které umožňují vynikající prostorové vidění.Zajímavosti: - Jejich skoky jsou dlouhé až 10 m. Dospívají v 7 letech a dožívají se až 30 roků. - Jejich skoky jsou dlouhé až 10 m. Dospívají v 7 letech a dožívají se až 30 roků.

9 Způsob života: - Giboni žijí v malých skupinkách složených z rodičovského páru a několika různě starých potomků. Každý pár nebo skupina obhajuje teritorium, které zaujímá tři čtvrtiny celkového obývaného areálu. Aktivita gibona lara začíná krátce po rozednění, kdy samec a samice zpívají duet posilující jejich svazek. - Giboni žijí v malých skupinkách složených z rodičovského páru a několika různě starých potomků. Každý pár nebo skupina obhajuje teritorium, které zaujímá tři čtvrtiny celkového obývaného areálu. Aktivita gibona lara začíná krátce po rozednění, kdy samec a samice zpívají duet posilující jejich svazek.Rozmnožování: - Samice mívají po 210 - 255 dnech březosti jen jedno mládě, které nosí několik měsíců na břiše. - Samice mívají po 210 - 255 dnech březosti jen jedno mládě, které nosí několik měsíců na břiše.

10 Ohrožení: - V přírodě nemá gibon lar příliš nepřátel, protože je velmi rychlý, aktivní a pohybuje se výhradně ve větvích. Je však ohrožen odlesňováním a ztrátou přirozeného prostředí, stejně tak jako lovem kvůli masu a nelegálním odchytem mláďat pro obchod se zvířaty. - V přírodě nemá gibon lar příliš nepřátel, protože je velmi rychlý, aktivní a pohybuje se výhradně ve větvích. Je však ohrožen odlesňováním a ztrátou přirozeného prostředí, stejně tak jako lovem kvůli masu a nelegálním odchytem mláďat pro obchod se zvířaty. - první stupeň - první stupeň

11

12 Petra Zapletalová a Petra Obejdová 8.B

13 DÍK ZA POZORNOST ;D


Stáhnout ppt "Potrava: - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemi - Gibon zlatolící se živí listy, výhonky, plody, ovocem, semeny, bobulemiVýskyt:"

Podobné prezentace


Reklamy Google