Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhVeličiny a jejich.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhVeličiny a jejich."— Transkript prezentace:

1 ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhVeličiny a jejich měření TémaMěření času Název VY_32_INOVACE_12_21_mereni_casu Určení6. ročník AutorMgr. Tomáš Bobál VytvořenoListopad 2012 Anotace Určeno pro výuku a domácí přípravu žáků. Žák se seznámí s historií i současností měření času.

2 Měření času V historii se čas měřil slunečními hodinami, kratší doby přesýpacími hodinami. V historii se čas měřil slunečními hodinami, kratší doby přesýpacími hodinami.

3 Měření času Dnes jsou hodiny založeny na stálosti kmitavého pohybu. Dnes jsou hodiny založeny na stálosti kmitavého pohybu. U kyvadlových hodin kmitá kyvadlo. U kyvadlových hodin kmitá kyvadlo. U mechanických hodin kmitá nepokoj. U mechanických hodin kmitá nepokoj.

4 Měření času Ve většině hodin a hodinek kmitá křemenný krystal. Ve většině hodin a hodinek kmitá křemenný krystal.

5 Měření času K praktickému měření kratších dob se používají stopky. K praktickému měření kratších dob se používají stopky. Ruční měření stopkami je zatíženo chybou danou rozdílností reakční doby. Ruční měření stopkami je zatíženo chybou danou rozdílností reakční doby.

6 Použité zdroje: 1.RAUNER, Karel. Fyzika 6: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. 1. vyd. Plzeň: Fraus, 2004, 120 s. ISBN MICROSOFT CORPORATION. Obrázky a jiný obsah [online] [cit ]. Dostupné z: 3.Saint-remy-de-provence-cadran-solaire.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: solaire.jpg?uselang=cs 4.Clessidra.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: _balance_a.jp. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: Měření času


Stáhnout ppt "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 6 Tematický okruhVeličiny a jejich."

Podobné prezentace


Reklamy Google