Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 6. ročník Těleso a látka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů látka a těleso AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 6. ročník Těleso a látka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů látka a těleso AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 6. ročník Těleso a látka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů látka a těleso AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší těleso a látky, které je tvoří SVPNe Klíčová slovaFyzika, látka, těleso Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinace Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost1 174 kB

3 Fyzika 6. ročník Těleso a látka

4 Opáčko Věci kolem nás vnímáme smysly: Hmat Sluch Čich Zrak Chuť

5 Co je to těleso? Těleso má tvar, je měřitelné, nachází se v určitém místě. Tělesa se dělí na: jednoduchá a složitá

6 Vyjmenuj nějaká tělesa

7 Tělesa jsou z látek Látky mají různá skupenství tuhé ( pevné ) kapalné plynné

8 Ne všechny látky tvoří tělesa! pára vzduch voda kouř

9 Shrnutí Těleso je osoba, zvíře, rostlina nebo věc, které můžeme přisoudit tvar, rozměry a polohu. Fyzika zkoumá vlastnosti a pohyb těles.

10 A jedeme dál…..

11 Skupenství látek Pevné tělesa ve skupenství pevném nemění tvar ani objem

12 kapalné Skupenství látek kapalné látky nemění objem ale snadno mění tvar.

13 plynné Skupenství látek plynné látky mění snadno tvar i objem

14 A v jakém skupenství je toto? plazma

15 Otázky a úkoly 1. Jak souvisí se změnami teploty změny skupenství? 2. Jak vzniká námraza na oknech? 3. Popiš proměny parafínu ( vosku ) při hoření svíčky.


Stáhnout ppt "Fyzika 6. ročník Těleso a látka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů látka a těleso AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."

Podobné prezentace


Reklamy Google