Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 6. ročník Atomy a molekuly AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů atom a molekula AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 6. ročník Atomy a molekuly AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů atom a molekula AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 6. ročník Atomy a molekuly AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů atom a molekula AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší molekulu a atom SVPNe Klíčová slovaFyzika, molekula, atom Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinace Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost1 347 kB

3 Fyzika 6. ročník Atomy a molekuly

4 Co je to? A tohle? Papír!

5 Dva filosofické směry: neustálým dělením vznikají částečky téže látky, které mají stále stejný vzhled. dělením vzniknou částečky podobné malým zrníčkům písku. Těmto látkám budeme říkat ATOMY. lež pravda hlasujeme

6 Látka, jejíž atomy jsou všechny stejné se jmenuje PRVEK Příklady prvků: železo měď kyslík vodík fluor Znáš ještě jiné?

7 Mendělejevova soustava prvků

8 Molekula Některé atomy se seskupují do pravidelných, viditelných tvarů. Seskupení více atomů tvoří molekulu Mluvíme pak o krystalech.

9 Shrnutí

10 Brownův pohyb Difuze

11 Otázky a úkoly 1. Některé prvky známe i pod cizojazyčným názvem, víte jak se česky označuje ALUMINIUM? 2. Jakou jinou sloučeninu, kromě vody ještě znáš? 3. Co se stane s molekulami nebo atomy kapaliny při vypařování?

12 A příště se pustíme do veličin a jejich měření


Stáhnout ppt "Fyzika 6. ročník Atomy a molekuly AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmů atom a molekula AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."

Podobné prezentace


Reklamy Google