Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 6. ročník Hmotnost AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu hmotnost AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 6. ročník Hmotnost AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu hmotnost AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 6. ročník Hmotnost AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu hmotnost AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší těleso pomocí jeho hmotnosti SVPNe Klíčová slovaFyzika, hmotnost, těleso Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinace Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost530 kB

3 Fyzika 6. ročník Hmotnost

4 Každé těleso má svoji hmotnost

5 Dokonce i vzduch, který dýcháme.

6 Fyzikální veličina: Označení fyzikální veličiny Číselná hodnota - velikost m = 150 g Značka jednotky

7 Fyzikální veličina: Jednotky hmotnosti m = g jednotkaznačkaPřevody tunat1 t = 1000 kg gramg1 g = 0,001 kg miligrammg1 mg = 0,001 g = 0,000 001 kg

8 Otázky a úkoly 1. Vyjmenuj alespoň 5 těles, jejichž hmotnost se udává zpravidla v gramech ( kilogramech, tunách ). 2. Který živočich dosahuje hmotnosti až 150 tun? 3. O kolik gramů se zvýší tvoje hmotnost, když vypiješ půl litru vody?

9 Měření hmotnosti Kilogram je definován jako hmotnost mezinárodního prototypu kilogramu uloženého u Mezinárodního úřadu pro míry a váhy v Sèvres (Francie).

10 Měření délky Kdopak se přizná se svojí hmotností?

11 Měření hmotnosti

12 Otázky a úkoly 1. V čem se rovnoramenným vahám podobá dětská houpačka?

13 A příště se pustíme do třetí veličiny, kterou bude čas.


Stáhnout ppt "Fyzika 6. ročník Hmotnost AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu hmotnost AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší."

Podobné prezentace


Reklamy Google