Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – posuvný, otáčivý Anotace Prezentace, která se zabývá posuvným a otáčivým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – posuvný, otáčivý Anotace Prezentace, která se zabývá posuvným a otáčivým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – posuvný, otáčivý Anotace Prezentace, která se zabývá posuvným a otáčivým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstup Žáci popíší pohyb tělesa SVPNe Klíčová slova Fyzika, pohyb Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost 941 kB

3 Fyzika 7. ročník Druhy pohybu

4 Posuvný a otáčivý

5 Posuvný A B Všechny body tělesa se 1, pohybují po rovnoběžných přímkách 2, stejným směrem 3, stejnou rychlostí

6 Posuvný

7 Otáčivý ( rotační ) A B S Všechny body tělesa se 1, pohybují po soustředných kružnicích 2, stejným směrem 3, body dále od středu otáčení se pohybují rychleji

8 Otáčivý

9 Otáčivý

10 Otázky a úkoly 1. Urči zda jsou následující pohyby posuvné, otáčivé, či zda jsou složené z několika základních pohybů: pohyb sedačky lanovky, pohyb ruky veslaře, pohyb Slunce, pohyb tabule v učebně, pohyb taktovky, let skokana na lyžích, pohyb autíčka na autodráze.


Stáhnout ppt "Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – posuvný, otáčivý Anotace Prezentace, která se zabývá posuvným a otáčivým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština."

Podobné prezentace


Reklamy Google