Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT 2- 3 – 15 Melodie vzestupná, sestupná Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT 2- 3 – 15 Melodie vzestupná, sestupná Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována."— Transkript prezentace:

1

2 ICT 2- 3 – 15 Melodie vzestupná, sestupná Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: Realizuje podle svých individuálních schopností a dovedností jednoduchou píseň či melodii zapsanou pomocí not. Specifické vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: melodie vzestupná, sestupná Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinace výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – 1.stupeň, druhé období Typická věková skupina: 9 - 11 let Celková velikost: 2469 kB, soubor ppt

3 MELODIE VZESTUPNÁ - SESTUPNÁ

4 MELODIE VZESTUPNÁ Noty STOUPAJÍ po schodech Melodie STOUPÁ

5 Pokus se zazpívat podle not: Vymyslíš k melodii slova?

6 MELODIE SESTUPNÁ Noty jdou po schodech DOLŮ Melodie KLESÁ

7 Zazpívej si a ukazuj si rukou postup melodie:

8 Zdroj:JAGLOVÁ, Jindřiška. Hudební výchova 2. BRNO: Nová škola, 1998, ISBN 80-85607-66-2. str.26 Obrázky: klipart Microsoft PowerPoint


Stáhnout ppt "ICT 2- 3 – 15 Melodie vzestupná, sestupná Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována."

Podobné prezentace


Reklamy Google