Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT 2-3-18 VLASTNOSTI TÓNŮ – výška tónů Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT 2-3-18 VLASTNOSTI TÓNŮ – výška tónů Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována."— Transkript prezentace:

1

2 ICT 2-3-18 VLASTNOSTI TÓNŮ – výška tónů Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: Rozlišuje jednotlivé kvality tónů Specifické vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: tón vysoký, hluboký Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinace výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – 1.stupeň, první období Typická věková skupina: 7 - 9 let Celková velikost:796 kB, soubor ppt

3 TÓN - má 4 vlastnosti: VÝŠKU SÍLU DÉLKU BARVU

4 VÝŠKA TÓNŮ VYSOKÝ Flétna vydává vysoké tóny

5 VÝŠKA TÓNŮ HLUBOKÝ Kontrabas vydává hluboké tóny

6 Označ co je vysoké:

7 Který mužský hlas je vysoký? BAS TENOR BARYTON Který mužský hlas je hluboký? BAS TENOR BARYTON

8 Který ženský hlas je vysoký? ALT MEZZOSOPRÁN SOPRÁN Který ženský hlas je hluboký? ALT MEZZOSOPRÁN SOPRÁN

9 ☻ Zopakuj si písničku ☻ Označ nejhlubší tón v písničce:

10 Zdroje: Obrázky: Klipart Microsoft PowerPoint Text: autorka prezentace Notový zápis: J. Jaglová Hudební výchova 2, Nová škola Brno 1998, ISBN 80-85607-66-2


Stáhnout ppt "ICT 2-3-18 VLASTNOSTI TÓNŮ – výška tónů Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována."

Podobné prezentace


Reklamy Google