Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT 2 – 3 -19 HV - Vokální činnosti ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT 2 – 3 -19 HV - Vokální činnosti ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí."— Transkript prezentace:

1

2 ICT 2 – 3 -19 HV - Vokální činnosti ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí je správné řešení úkolů. Prezentace je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: zpívá na základě svých dispozic intonačně čistě a rytmicky přesně v jednohlase Klíčová slova: píseň, takt,tanec Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: aktivita Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Základní vzdělávání – 1.stupeň, první období Typická věková skupina: 7 – 9 let Celková velikost: 1611 kB, soubor ppt

3 Kalamajka 1. Kalamajka mik, mik, mik, oženil se kominík, vzal si ženu Elišku, v roztrhaném kožíšku. 2. Kalamajka pěkná věc, když je zima, šup na pec, když je teplo, šup dolů, kalamajku tancuju.

4 Úkoly: Zazpíváme písničku. Co je Kalamajka? Lidový tanec O kom se v písničce zpívá? O kominíkovi V jakém taktu je písnička? Ve 2/4 taktu Který tanec je ve stejném taktu? Polka

5 V notovém zápisu písničky jsou chyby. Najdeš je? Napovím, že chyby se týkají taktových čar. Některým notám chybí nožičky. Doplň je. Vytleskej rytmus.

6

7 Zdroje: Notový záznam a omalovánka:M.M.. Dětské stránky [online]. [cit. 4.6.2013]. Dostupný na WWW: http://www.detskestranky.cz/clanek/2546-kalamajka.htmhttp://www.detskestranky.cz/clanek/2546-kalamajka.htm Obrázky: klipart Microsoft PowerPoint Text: autorka prezentace


Stáhnout ppt "ICT 2 – 3 -19 HV - Vokální činnosti ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí."

Podobné prezentace


Reklamy Google