Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: Rozlišuje jednotlivé kvality tónů Specifické vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: zvuk, tón Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinace výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – 1.stupeň, první období Typická věková skupina: let Celková velikost: 612 kB, soubor ppt ICT Zvuk - tón

3 ZVUK - TÓN

4 ZVUK - je vše co slyšíme - věci, zvířata, lidé vydávají zvuky

5 TÓN - zvuk, který můžeme zahrát nebo zazpívat

6 TÓN - má 4 vlastnosti: VÝŠKU SÍLU DÉLKU BARVU Grafická značka pro tón je NOTA

7 OZNAČ KROUŽKEM VŠE, CO VYDÁVÁ ZVUK:

8 OZNAČ KROUŽKEM VŠE, CO VYDÁVÁ TÓN:

9 ZDROJE: Notová osnova - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Saxofon - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Zpěvák - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Kytara - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Žába - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Lev - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Myš - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Had - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Noty - OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: OCAL. Clker.com [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: eighth-note-stem-facing-up-.htmlhttp://www.clker.com/clipart- eighth-note-stem-facing-up-.html Ostatní obrázky: klipart Microsoft PowerPoint


Stáhnout ppt "Anotace: Materiál slouží k seznámení s hudebními pojmy. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana."

Podobné prezentace


Reklamy Google