Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Materiál slouží k seznámení s posuvkami. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Materiál slouží k seznámení s posuvkami. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Materiál slouží k seznámení s posuvkami. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: rozpozná některé z užitých výrazových prostředků Specifické vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: posuvky, křížek, bé, odrážka Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinace výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – 1.stupeň, druhé období Typická věková skupina: 9 - 11 let Celková velikost: 227 kB, soubor ppt ICT 2 -3 -16 HV POSUVKY

3 POSUVKY

4 - hudební značky - posouvají tóny o půltón výš nebo o půltón níž

5 KŘÍŽEK - ZVYŠUJE TÓNY Tón přibírá koncovku – is ( c – cis, d – dis, a – ais…)

6 BÉČKO - SNIŽUJE TÓNY Tón přibírá koncovku - es (c – ces, d – des, h – hes …)

7 - zvýšené tóny - snížené tóny

8 ODRÁŽKA - RUŠÍ PŘEDCHOZÍ POSUVKY

9 ● Přiřaď k posuvkám správný název: BÉČKO KŘÍŽEK ODRÁŽKA

10 ● Spoj posuvku s jejím názvem a významem: BÉČKO KŘÍŽEK ODRÁŽKA RUŠÍ POSUVKY SNIŽUJE TÓN ZVYŠUJE TÓN

11 Zdroj: Obrázky:klipart Microsoft PowerPoint Posuvky: OCAL. Clker.com [online]. [cit. 2.6.2013]. Dostupný na WWW: http://www.clker.com/clipart-8468.htmlhttp://www.clker.com/clipart-8468.html OCAL. Clker.com [online]. [cit. 2.6.2013]. Dostupný na WWW: http://www.clker.com/clipart-8475.htmlhttp://www.clker.com/clipart-8475.html OCAL. Clker.com [online]. [cit. 2.6.2013]. Dostupný na WWW: http://www.clker.com/clipart-8472.htmlhttp://www.clker.com/clipart-8472.html Text: autorka prezentace


Stáhnout ppt "Anotace: Materiál slouží k seznámení s posuvkami. Prezentace obsahuje úkoly k procvičení pojmů, je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana."

Podobné prezentace


Reklamy Google