Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá sčítáním a odčítáním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci sčítají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá sčítáním a odčítáním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci sčítají."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá sčítáním a odčítáním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci sčítají a odčítají zlomky. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaZlomek, sčítání, odčítání, společný jmenovatel, rozšiřování. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum217 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Zlomky Sčítání a odčítání zlomků s různým jmenovatelem.

3 Sčítání zlomků s různým jmenovatelem úvahou Zakresli vlastní sčítání zlomků Obr. 1 © Václav Simandl

4 Odčítání zlomků se stejným jmenovatelem úvahou Zakresli vlastní odčítání zlomků. Obr. 2 © Václav Simandl

5 Sčítání zlomků s různým jmenovatelem 1.Rozšíříme zlomky na stejného jmenovatele, 2.sečteme zlomky se stejným jmenovatelem n(3,2) = Zvýrazni společného jmenovatele a postup sčítání.

6 Odčítání zlomků s různým jmenovatelem 1.Rozšíříme zlomky na stejného jmenovatele, 2.odečteme zlomky se stejným jmenovatelem n(3,2) = Zvýrazni společného jmenovatele a postup odčítání.

7 Stejný způsob trochu jinak: Najdeme společného jmenovatele Vydělíme společného jmenovatele s prvním jmenovatelem a výsledek vynásobíme prvním čitatelem. 3. Opíšeme znaménko. 4. Vydělíme společného jmenovatele s druhým jmenovatelem a výsledek vynásobíme druhým čitatelem.

8 Příklady – – 3 21 – – – – – – Vypočítejte a zvýrazněte postup:

9 Čerpáno Obr vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

10 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá sčítáním a odčítáním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci sčítají."

Podobné prezentace


Reklamy Google