Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá stejnolehlostí. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají stejnolehlost. Speciální vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá stejnolehlostí. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají stejnolehlost. Speciální vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá stejnolehlostí. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají stejnolehlost. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaStejnolehlost a samodružný bod. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum217 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září – 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 9 - 12

2 Podobnost Stejnolehlost.

3 Stejnolehlost Obr. 1 © Václav Simandl

4 Definice stejnolehlosti Stejnolehlost je určena středem stejnolehlosti a reálným číslem různým od 0 a 1 (koeficient stejnolehlosti). Střed stejnolehlosti Obr. 2 © Václav Simandl

5 H (S,h) Stejnolehlost H se středem S a koeficientem h. H (S,h): A A´ Stejnolehlost H (S,h) zobrazí bod A do bodu A´. vzor obraz Zápis stejnolehlosti

6 Kladný koeficient stejnolehlosti Kladný: Obr. 3 © Václav Simandl

7 Záporný koeficient stejnolehlosti záporný: Obr. 4 © Václav Simandl

8 Samodružný bod je bod, který splývá se svým obrazem. U stejnolehlosti je to bod, který je středem stejnolehlosti.

9 Poměr podobnosti Poměr podobnosti je (k) je roven absolutní hodnotě koeficientu stejnolehlosti |h|. k = |h|

10 Příklad Čím je určena stejnolehlost? Stejnolehlost je určena středem stejnolehlosti a reálným číslem různým od 0 a 1 (koeficient stejnolehlosti). Co je samodružný bod u stejnolehlosti? U stejnolehlosti je to bod, který je středem stejnolehlosti. Čemu je roven poměr podobnosti u stejnolehlosti? Poměr podobnosti je (k) je roven absolutní hodnotě koeficientu stejnolehlosti |h|.

11 Čerpáno Obr. 1 – 4. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

12 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá stejnolehlostí. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají stejnolehlost. Speciální vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google