Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Karboxylové kyseliny ZŠ Vl. Menšíka v Ivančicích.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Karboxylové kyseliny ZŠ Vl. Menšíka v Ivančicích."— Transkript prezentace:

1 Karboxylové kyseliny ZŠ Vl. Menšíka v Ivančicích

2 Co budu na konci hodiny znát? Poznám základní fyzikální a chemické vlastnosti karboxylových kyselin a jejich využití

3 Opakování vědomostí Navrhni strukturní vzorce hydroxyderivátů odvozených od pentanu, hexanu a heptanu. Kolik různých derivátů může existovat? Pozn.: Na každém atomu uhlíku může být nejvýše jedna hydroxyskupina.

4 Karboxylové kyseliny Karboxylové kyseliny jsou organické látky odvozené od uhlovodíků. Mají v molekule alespoň jednu skupinu –COOH, která ve vodě odštěpuje vodíkový kation a chová se tak stejně jako anorganické kyseliny. Neutralizace: CH 3 -COOH + NaOH → CH 3 -COONa + H 2 O

5 Vznik Karboxylové kyseliny vznikají z uhlovodíků postupnou oxidací přes alkohol a aldehyd:uhlovodíkůoxidacíalkoholaldehyd CH 3 -CH 3 → CH 3 -CH 2 -OH → CH 3 -CH=O → CH 3 -COOH +1/2 O 2 - H 2 O

6 Důležité karboxylové kyseliny: Kyselina octová: Je známa lidem již od starověku. Ocet je 8% roztok kys. octové. Slouží k ochucování potravin, ke konzervaci (2-3% roztok zabíjí bakterie), k výrobě dalších látek. Kyselina mravenčí: Je složkou mravenčího jedu, používá se ke konzervaci potravin a výrobě dalších látek.

7 Kyselina šťavelová Je jedovatá, s vápníkem vytváří nerozpustné soli, které se mohou hromadit v ledvinách ve formě ledvinových kamenů. V přírodě se vyskytuje v rostlinách (šťovík, rebarbora…) Kyselina acetylsalicilová (ACYLPYRIN) Známé léčivo. Kyselina mléčná Vzniká kvašením cukru kulturou mléčných bakterií nebo při kysání mléka.


Stáhnout ppt "Karboxylové kyseliny ZŠ Vl. Menšíka v Ivančicích."

Podobné prezentace


Reklamy Google