Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

· Výhoda skleněného inventáře spočívá v tom, že vyniká barva podávaných jídel a nápojů. SKLENĚNÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME NA 1. K PODÁVÁNÍ POKRMŮ 2. K PODÁVÁNÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "· Výhoda skleněného inventáře spočívá v tom, že vyniká barva podávaných jídel a nápojů. SKLENĚNÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME NA 1. K PODÁVÁNÍ POKRMŮ 2. K PODÁVÁNÍ."— Transkript prezentace:

1 · Výhoda skleněného inventáře spočívá v tom, že vyniká barva podávaných jídel a nápojů. SKLENĚNÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME NA 1. K PODÁVÁNÍ POKRMŮ 2. K PODÁVÁNÍ NÁPOJŮ Bc. Daniel Vančura

2 PLOCHÉ MÍSY RŮZNÝCH TVARŮ – KULATÉ, OVÁLNÉ, HRANATÉ HLUBOKÉ MÍSY NA OVOCE, MÍCHÁNÍ SALÁTŮ APOD. MISKY NA MÁSLO, MED, DŽEM MISKY NA KOMPOTY A SALÁTY SKLENĚNÝ INVENTÁŘ K PODÁVÁNÍ POKRMŮ

3 POHÁRY NA ZMRZLINU KALÍŠKY A POHÁRY NA VAJÍČKA OPLACHOVAČ PRSTŮ

4 SKLENĚNÝ INVENTÁŘ NA PODÁVÁNÍ NÁPOJŮ ROZDĚLUJEME NA · běžný provozní; · žáruvzdorný; · banketní; · bez stopky; · na stopce; Veškeré sklo s výjimkou skleniček k lahvovým nápojům musí být CEJCHOVANÉ (úředně označená míra).CEJCHOVANÉ

5 DO SKLENĚNÉHO INVENTÁŘE NA PODÁVÁNÍ NÁPOJŮ ŘADÍ SKLENICE NA SKLENICE NA PIVO Mohou mít obsah: 1. 0,3l; 2. 0,4l; 3. 0,5l; 4. 1l – tzv. tuplák. Ošetřování pivních sklenic: · myjeme v teplé tekoucí vodě; · zásadně nikdy nepulírujeme. KRÝGL - silnostěnná sklenice s uchem. KORBEL - krýgl s víčkem. ŠTUC – VÝŠKA - tenkostěnná sklenice bez stopky.

6 TULIPÁN - sklenka na stopce o obsahu 0,25 l. KALICHY SKLENICE NA NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Jsou většinou bez stopky. OBSAH 1dl - na vodu, sodovku a minerálku jako doplněk ke kávě, lihovinám nebo zapití léků.

7 OBSAH 2dl - na ovocné mošty a džusy. OBSAH 3dl - na limonády, malé pivo a k lahvovému pivu. SKLENICE NA VÍNO OBECNÉ POŽADAVKY - tenkostěnné, na stopce, bez brusu, čiré. BÍLÉ VÍNO - otevřený kalíšek, delší stopka, obsah 1-2dl. ČERVENÉ VÍNO - uzavřený kalíšek, aby se udrželo aroma (vonné látky ve víně); - kratší stopka, obsah 0,15 – 0,2 l.

8 DEZERTNÍ VÍNO - kalíšky uzavřeného tvaru (kvůli unikání aroma), obsah 0,05 - 0,1 l. KOŘENĚNÁ A RŮŽOVÁ VÍNA - otevřené tvary sklenic, obsah 0,1 – 0,15 l. ŠAMPAŇSKÁ A ŠUMIVÁ VÍNA - miska, špička, flétna o obsahu 0,15 – 0,2 l SHERRY KOŠTÝŘ

9 SKLENICE NA LIHOVINY MISKY NA LIKÉRY - 0,02; 0,04; 0,05 l - na likéry. NAPOLEONKA - krátká stopka, nahoře zúžená, 0,2 – 0,3 l - na brandy a koňaky. WHISKOVKA - rovnostěnná se zesíleným dnem; - 0,2 – 0,3 l; - na burbony a whisky. ROKOVKA - silnostěnná kónická sklenka na krátké nápoje s ledem. TUMBLER - válcovitá sklenka se silným dnem o obsahu 0,2 – 0,3 l; - na dlouhé nápoje.

10 OŠETŘOVÁNÍ SKLENĚNÉHO INVENTÁŘE · leštíme přiměřeným tlakem, snadno se rozbije a můžeme se poranit; · sklo pro příležitostné použití skladujeme v kartonech s označením počtu a druhu; · na mytí používáme teplou vodu, chemické prostředky, popř. kartáče; · umyté a opláchnuté sklenice necháme okapat na savé podložce, po vyleštění ukládáme na určené místo.


Stáhnout ppt "· Výhoda skleněného inventáře spočívá v tom, že vyniká barva podávaných jídel a nápojů. SKLENĚNÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME NA 1. K PODÁVÁNÍ POKRMŮ 2. K PODÁVÁNÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google