Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

GONIOMETRIE Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Orientovaný úhel Orientovaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "GONIOMETRIE Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Orientovaný úhel Orientovaný."— Transkript prezentace:

1 GONIOMETRIE Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Orientovaný úhel Orientovaný úhel Definici goniometrických funkcí pomocí jednotkové kružnice Definici goniometrických funkcí pomocí jednotkové kružnice Znaménkové hodnoty goniometrických funkcí v jednotlivých kvadrantech znázorněných v jednotkové kružnici Znaménkové hodnoty goniometrických funkcí v jednotlivých kvadrantech znázorněných v jednotkové kružnici Jednoduché příklady určení hodnot goniometrických funkcí v jednotlivých kvadrantech (II., III., IV.) Jednoduché příklady určení hodnot goniometrických funkcí v jednotlivých kvadrantech (II., III., IV.)

2 GONIOMETRIE ORIENTOVANÝ ÚHEL Otáčí – li se koncové rameno ve směru pohybu hodinových ručiček, je hodnota úhlu záporná. Otáčí – li se koncové rameno proti směru pohybu hodinových ručiček, je hodnota úhlu kladná.

3 GONIOMETRIE DEFINICE GONIOMETRICKÝCH FUNKCÍ Goniometrické funkce úhlu  v intervalu <0; 2) jsou definovány pomocí jednotkové kružnice.

4 GONIOMETRIE JEDNOTKOVÁ KRUŽNICE Znaménkové hodnoty goniometrických funkcí určíme z definic jednotlivých funkcí. Znaménkové hodnoty goniometrických funkcí určíme z definic jednotlivých funkcí. Funkce tg x je definována jako poměr funkcí sin x a cos x. Funkce tg x je definována jako poměr funkcí sin x a cos x. Funkce cotg x je definována jako poměr funkcí cos x a sin x. Funkce cotg x je definována jako poměr funkcí cos x a sin x.

5 GONIOMETRIE JEDNOTKOVÁ KRUŽNICE Tabulka znaménkových hodnot goniometrických funkcí v jednotlivých kvadrantech: Tabulka znaménkových hodnot goniometrických funkcí v jednotlivých kvadrantech:

6 GONIOMETRIE JEDNOTKOVÁ KRUŽNICE Urči hodnoty goniometrických funkcí argumentu  = 120° Urči hodnoty goniometrických funkcí argumentu  = 120°

7 GONIOMETRIE JEDNOTKOVÁ KRUŽNICE Urči hodnoty goniometrických funkcí argumentu  = 225° Urči hodnoty goniometrických funkcí argumentu  = 225°

8 GONIOMETRIE JEDNOTKOVÁ KRUŽNICE Urči hodnoty goniometrických funkcí argumentu  = 330° Urči hodnoty goniometrických funkcí argumentu  = 330°

9 Autor: Mgr. Vlasáková Libuše GONIOMETRIE KONEC PREZENTACE Použitá literatura: RNDr. Čermák Pavel, Mgr. Červinková Petra : Odmaturuj z matematiky


Stáhnout ppt "GONIOMETRIE Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Následující prezentace doplňuje kapitolu goniometrie o Orientovaný úhel Orientovaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google