Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Access – formulář v návrhovém zobrazení Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 23. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Access – formulář v návrhovém zobrazení Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 23. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie."— Transkript prezentace:

1 Název: Access – formulář v návrhovém zobrazení Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 23. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie - (Obchodní akademie) Ročník: 3 Tematická oblast: ACCESS Kód: VY_III/2_INOVACE_IKT017 Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav, T. G. Masaryka 14

2 Příprava nové tabulky

3 Zadání údajů do tabulky

4 Tělo formuláře

5 Výběr polí do formuláře

6 Úprava těla formuláře

7 Zobrazení formuláře

8 Zdroje: Microsoft Office – Access Letadla, výrobci, parametry. http://www.volny.cz/czechairliners/ Použití materiálu ve výuce: Tato prezentace se použije při výuce v souladu s rozpisem učiva Informační a komunikační technologie pro 3. ročník. Dle časového rozpracování učební osnovy ŠVP 63-41-M/02 Obchodní akademie výuka tohoto bloku ACCESS probíhá v listopadu. Formulář může být výstupem dat z tabulek i dotazů, které jsou zpracovány v souboru v prostředí Access. V této prezentaci je zpracováno vytvoření formuláře v návrhovém zobrazení a úprava a editace polí. Prezentace bude spuštěna a promítnuta studentům po úvodním seznámení s významem a tvorbou formulářů a bude jim zpřístupněna na příslušném disku serveru. Prezentace je zpracována krok po kroku a zpřístupněna z toho důvodu, aby se studenti mohli k danému tématu kdykoliv vrátit a při vyzkoušení tvorby tabulky v návrhovém zobrazení mohli postupovat vlastním tempem. Přínosem této prezentace je dále možnost, aby si mohli studenti látku opakovat samostatně v odpoledních hodinách v zpřístupněné učebně s počítači, nebo na svém počítači doma.


Stáhnout ppt "Název: Access – formulář v návrhovém zobrazení Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 23. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie."

Podobné prezentace


Reklamy Google