Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Access – objekt „OLE“ v tabulce Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 12. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie -

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Access – objekt „OLE“ v tabulce Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 12. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie -"— Transkript prezentace:

1 Název: Access – objekt „OLE“ v tabulce Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 12. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie - (Obchodní akademie) Ročník: 3 Tematická oblast: ACCESS Kód: VY_III/2_INOVACE_IKT009 Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav, T. G. Masaryka 14

2 Pole „Foto“ a typ „OLE“

3 Rastrový obrázek

4 Prostředí „Malování“

5

6 Načtení fotografie

7 Otevření objektu z tabulky

8 Zdroje: Microsoft Office Access Letecké společnosti http://www.tripzone.cz/letecke-spolecnosti Letadla, výrobci, parametry. http://www.volny.cz/czechairliners/ Použití materiálu ve výuce: Tato prezentace se použije při výuce v souladu s rozpisem učiva Informační a komunikační technologie pro 3. ročník. Dle časového rozpracování učební osnovy ŠVP 63-41-M/02 Obchodní akademie výuka této části bloku ACCESS – objekt „OLE“ probíhá v říjnu. Doplnění tabulky o rastrové obrázky zvýší její kvalitu a možnosti. Též je přechodem do dalšího tématu v databázi ACCESS - formuláře, protože obrázky a fotografie lze prohlédnout ve formuláři. Prezentace bude spuštěna a promítnuta studentům po úvodním seznámení s databází ACCESS a bude jim zpřístupněna na příslušném disku serveru. Prezentace je zpracována krok po kroku a zpřístupněna z toho důvodu, aby se studenti mohli k danému tématu kdykoliv vrátit a při vyzkoušení zadání objektu „OLE“ v návrhovém zobrazení tabulky mohli postupovat vlastním tempem. Přínosem této prezentace je dále možnost, aby si mohli studenti látku opakovat samostatně v odpoledních hodinách v zpřístupněné učebně s počítači, nebo na svém počítači doma.


Stáhnout ppt "Název: Access – objekt „OLE“ v tabulce Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 12. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie -"

Podobné prezentace


Reklamy Google