Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Access - i mport dat z tabulky zpracované v Excelu Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 10. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Access - i mport dat z tabulky zpracované v Excelu Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 10. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační."— Transkript prezentace:

1 Název: Access - i mport dat z tabulky zpracované v Excelu Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 10. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie - (Obchodní akademie) Ročník: 3 Tematická oblast: ACCESS Kód: VY_III/2_INOVACE_IKT007 Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav, T. G. Masaryka 14

2 Kontrola uložení zdroje dat

3 Vytvoření nového souboru

4 Výběr souboru

5

6 Výběr listu v tabulce

7 Platný název pole

8 Hlavička tabulky a primární klíč

9 Dokončení importu tabulky

10 Zdroje: Microsoft Office - Access Použití materiálu ve výuce: Tato prezentace se použije při výuce v souladu s rozpisem učiva Informační a komunikační technologie pro 3. ročník. Dle časového rozpracování učební osnovy ŠVP 63-41-M/02 Obchodní akademie výuka tohoto bloku ACCESS probíhá v září. Tato prezentace navazuje na ukázky tvorby tabulky v návrhovém zobrazení a pokračuje další možností, kterou je import tabulky z jiného prostředí, v tomto případě z tabulkového procesoru Excel. Prezentace bude spuštěna a promítnuta studentům po úvodním seznámení s databází ACCESS a bude jim zpřístupněna na příslušném disku serveru. Prezentace je zpracována krok po kroku a zpřístupněna z toho důvodu, aby se studenti mohli k danému tématu kdykoliv vrátit a při vyzkoušení tvorby tabulky v návrhovém zobrazení mohli postupovat vlastním tempem. Přínosem této prezentace je dále možnost, aby si mohli studenti látku opakovat samostatně v odpoledních hodinách v zpřístupněné učebně s počítači, nebo na svém počítači doma.


Stáhnout ppt "Název: Access - i mport dat z tabulky zpracované v Excelu Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 10. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační."

Podobné prezentace


Reklamy Google