Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Access - d otaz – výpočet doby z pole s datovým typem Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 18. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Access - d otaz – výpočet doby z pole s datovým typem Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 18. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační."— Transkript prezentace:

1 Název: Access - d otaz – výpočet doby z pole s datovým typem Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 18. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie - (Obchodní akademie) Ročník: 3 Tematická oblast: ACCESS Kód: VY_III/2_INOVACE_IKT013 Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav, T. G. Masaryka 14

2 Nová tabulka s datovým typem

3 Výběr tabulky pro dotaz

4 Zadání polí z tabulky

5 Výběr funkce

6 Výběr tabulky

7 Vložení pole do výrazu

8 Výpočet počtu dnů

9 Počet měsíců a roků zaokrouhleně

10 Zdroje: Letecké společnosti http://www.tripzone.cz/letecke-spolecnosti Letadla, výrobci, parametry. http://www.volny.cz/czechairliners/ Použití materiálu ve výuce: Tato prezentace se použije při výuce v souladu s rozpisem učiva Informační a komunikační technologie pro 3. ročník. Dle časového rozpracování učební osnovy ŠVP 63-41-M/02 Obchodní akademie výuka tohoto bloku ACCESS probíhá v říjnu. Další možností práce v databázi Access jsou „Dotazy“, navazují na téma, které se týká tvorby tabulky. Rozvíjí práci s daty, která jsou uložena v tabulce. Prezentace bude spuštěna a promítnuta studentům po úvodním seznámení se základy práce s dotazy a bude jim zpřístupněna na příslušném disku serveru. Prezentace je zpracována krok po kroku a zpřístupněna z toho důvodu, aby se studenti mohli k danému tématu kdykoliv vrátit a při vyzkoušení tvorby tabulky v návrhovém zobrazení mohli postupovat vlastním tempem. Přínosem této prezentace je dále možnost, aby si mohli studenti látku opakovat samostatně v odpoledních hodinách v zpřístupněné učebně s počítači, nebo na svém počítači doma.


Stáhnout ppt "Název: Access - d otaz – výpočet doby z pole s datovým typem Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 18. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační."

Podobné prezentace


Reklamy Google