Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Metrické vlastnosti přímek a rovin 1. Odchylka dvou přímek v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Odchylka různoběžek Odchylka rovnoběžek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Metrické vlastnosti přímek a rovin 1. Odchylka dvou přímek v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Odchylka různoběžek Odchylka rovnoběžek."— Transkript prezentace:

1 Metrické vlastnosti přímek a rovin 1. Odchylka dvou přímek v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Odchylka různoběžek Odchylka rovnoběžek Odchylka mimoběžek Zobrazení pomocné krychle vypnuto Zapnout

2 p q Odchylka různoběžek

3 p q

4 p q

5 p q  Odchylkou různoběžek rozumíme velikost menšího z obou úhlů,které spolu svírají. Pokud jsou oba úhly stejné, je odchylka 90°.

6 Odchylka rovnoběžek p Odchylka dvou rovnoběžek je 0°. p q

7 p q Odchylka mimoběžek

8 p q A

9 p q A r

10 p q A r  Odchylkou dvou mimoběžek p,q rozumíme odchylku p od přímky r rovnoběžné s q, která je s p různoběžná (prochází jejím libovolným bodem A).

11 Metrické vlastnosti přímek a rovin 1. Odchylka dvou přímek v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Odchylka různoběžek Odchylka rovnoběžek Odchylka mimoběžek Zobrazení pomocné krychle vypnuto Zapnout

12 p q Odchylka různoběžek

13 p q

14 p q

15 p q  Odchylkou různoběžek rozumíme velikost menšího z obou úhlů,které spolu svírají. Pokud jsou oba úhly stejné, je odchylka 90°.

16 Odchylka rovnoběžek p Odchylka dvou rovnoběžek je 0°. p q

17 p q Odchylka mimoběžek

18 p q A

19 p q A r

20 p q A r  Odchylkou dvou mimoběžek p,q rozumíme odchylku p od přímky r rovnoběžné s q, která je s p různoběžná (prochází jejím libovolným bodem A).

21 Metrické vlastnosti přímek a rovin 1. Odchylka dvou přímek v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Odchylka různoběžek Odchylka rovnoběžek Odchylka mimoběžek Zobrazení pomocné krychle zapnuto Vypnout


Stáhnout ppt "Metrické vlastnosti přímek a rovin 1. Odchylka dvou přímek v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Odchylka různoběžek Odchylka rovnoběžek."

Podobné prezentace


Reklamy Google