Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Polohové vlastnosti přímek a rovin 2. Vzájemná poloha přímky a roviny v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Přímka různoběžná s rovinou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Polohové vlastnosti přímek a rovin 2. Vzájemná poloha přímky a roviny v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Přímka různoběžná s rovinou."— Transkript prezentace:

1 Polohové vlastnosti přímek a rovin 2. Vzájemná poloha přímky a roviny v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Přímka různoběžná s rovinou Přímka rovnoběžná s rovinou Zobrazení pomocné krychle vypnuto Zapnout

2 p Přímka různoběžná s rovinou 

3 p 

4 p  Přímka a rovina s ní různoběžná mají právě jeden společný bod - průsečík A

5 p Přímka rovnoběžná s rovinou 

6 p 

7 p  Rovina a přímka s ní rovnoběžná, která v ní neleží, nemají žádný společný bod.

8 p Přímka rovnoběžná s rovinou  Přímka leží v rovině; všechny body přímky leží v dané rovině.

9 Přímka rovnoběžná s rovinou  p Přímka p je rovnoběžná s rovinou , leží-li v rovině  alespoň jedna přímka rovnoběžná s p.

10 Polohové vlastnosti přímek a rovin 2. Vzájemná poloha přímky a roviny v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Přímka různoběžná s rovinou Přímka rovnoběžná s rovinou Zobrazení pomocné krychle vypnuto Zapnout

11 p Přímka různoběžná s rovinou 

12 p 

13 p  Přímka a rovina s ní různoběžná mají právě jeden společný bod - průsečík A

14 p Přímka rovnoběžná s rovinou 

15 p 

16 p  Rovina a přímka s ní rovnoběžná, která v ní neleží, nemají žádný společný bod.

17 p Přímka rovnoběžná s rovinou  Přímka leží v rovině; všechny body přímky leží v dané rovině.

18 Přímka rovnoběžná s rovinou  p Přímka p je rovnoběžná s rovinou , leží-li v rovině  alespoň jedna přímka rovnoběžná s p.

19 Polohové vlastnosti přímek a rovin 2. Vzájemná poloha přímky a roviny v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Přímka různoběžná s rovinou Přímka rovnoběžná s rovinou Zobrazení pomocné krychle zapnuto Vypnout


Stáhnout ppt "Polohové vlastnosti přímek a rovin 2. Vzájemná poloha přímky a roviny v prostoru autor: RNDr. Jiří Kocourek Konec prezentace Přímka různoběžná s rovinou."

Podobné prezentace


Reklamy Google