Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Shoda přísudku s podmětem Jaro. Všechny záhon__ na zahradě se zazelenal__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Shoda přísudku s podmětem Jaro. Všechny záhon__ na zahradě se zazelenal__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y,"— Transkript prezentace:

1 Shoda přísudku s podmětem Jaro

2 Všechny záhon__ na zahradě se zazelenal__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

3 Květ__ sladce voněl__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

4 Ptáčkové se navracel__ z dalekých krajů.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

5 Nad tul__pány p__lně poletoval__ čmeláci.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

6 P__lné včel__ snášel__ do úlů p__l.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

7 Keře šeř__ků krásně rozkvetl__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

8 Skř__van__ prozpěvoval__ od rána do večera.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý/ a a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

9 Na dvorku mňoukal__ tř__ koťata.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý/ a a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.

10 Dět__ si venku hrál__ s m__č__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y, ý/ a a odůvodni pravopis.  Urči, zda se jedná o podmět holý nebo rozvitý.


Stáhnout ppt "Shoda přísudku s podmětem Jaro. Všechny záhon__ na zahradě se zazelenal__.  Urči slovní druhy.  Vyznač základní skladební dvojici.  Doplň i, í/ y,"

Podobné prezentace


Reklamy Google