Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_495_Základní a určovací skladební dvojice AUTOR: Mgr. Martina.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_495_Základní a určovací skladební dvojice AUTOR: Mgr. Martina."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_495_Základní a určovací skladební dvojice AUTOR: Mgr. Martina Ringová ROČNÍK, DATUM: 5., 16. 4. 2012 VZDĚL. OBOR, TÉMA: Český jazyk, Věta ČÍSLO PROJEKTU: OPVK 1.4

2  Materiál je určen žákům 5. ročníku k opakování učiva základní skladební dvojice a prohloubení učiva o větě – určování a vyznačování určovacích skladebních dvojic.  Cílem materiálu je opakování učiva o větě – vyznačení základní skladební dvojice a prohloubení učiva – vyznačení určovacích skladebních dvojic.

3  uspořádaný celek složený ze slov  můžeme ji vyslovit nebo napsat  vždy obsahuje sloveso v určitém tvaru

4  podmět a přísudek  kdo co? - co dělá?  Př.: Psi štěkali.

5  další (vedlejší) vztahy ve větě  závislost ostatních slov a výrazů ve větě na podmětu či přísudku  Př.: Sousedovi psi štěkali na měsíc.

6  Lesem se rozléhaly silné rány.  Divocí koně řehtali v ohradě.  Malé děti si hrály na pískovišti.  Můj strýc je dobrým lékařem.  Bílý racek vylétl do výšky.  Mirek se učí vyjmenovaná slova.

7  Lesem se rozléhaly silné rány.  Divocí koně řehtali v ohradě.

8  Malé děti si hrály na pískovišti.  Můj strýc je dobrým lékařem.

9  Bílý racek vylétl do výšky.  Mirek se učí vyjmenovaná slova.

10  Ilustrace: www.office.microsoft.comwww.office.microsoft.com


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_495_Základní a určovací skladební dvojice AUTOR: Mgr. Martina."

Podobné prezentace


Reklamy Google