Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Trhlina ve džbánu Jedna stará č ínská žena m ě la dva velké džbány na vodu a nosila je na ty č ích uložených na ramenou. Jedna stará č ínská žena m ě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Trhlina ve džbánu Jedna stará č ínská žena m ě la dva velké džbány na vodu a nosila je na ty č ích uložených na ramenou. Jedna stará č ínská žena m ě."— Transkript prezentace:

1

2 Trhlina ve džbánu

3 Jedna stará č ínská žena m ě la dva velké džbány na vodu a nosila je na ty č ích uložených na ramenou. Jedna stará č ínská žena m ě la dva velké džbány na vodu a nosila je na ty č ích uložených na ramenou.

4 Jeden ze džbán ů m ě l trhlinu, zatímco druhý byl bez chyby. Jeden ze džbán ů m ě l trhlinu, zatímco druhý byl bez chyby.

5 Po dlouhé cest ě od ř eky k domu staré ženy byl vždy ten s trhlinou nap ů l prázdný. Po dlouhé cest ě od ř eky k domu staré ženy byl vždy ten s trhlinou nap ů l prázdný.

6 To trvalo celé dva roky a stará žena p ř inesla dom ů vždy jen jeden a p ů l džbánu vody. To trvalo celé dva roky a stará žena p ř inesla dom ů vždy jen jeden a p ů l džbánu vody.

7 Bezchybný džbán byl samoz ř ejm ě na sv ů j výkon velmi hrdý. Bezchybný džbán byl samoz ř ejm ě na sv ů j výkon velmi hrdý.

8 Zato ubohý naprasklý džbán se za svou chybu velmi styd ě l a trápilo jej, že dokázal vykonat jen polovinu toho, na co byl ur č en. Zato ubohý naprasklý džbán se za svou chybu velmi styd ě l a trápilo jej, že dokázal vykonat jen polovinu toho, na co byl ur č en.

9 Po dvou letech, která mu p ř ipadala jako hrozné selhání, ř ekl džbán staré žen ě : Po dvou letech, která mu p ř ipadala jako hrozné selhání, ř ekl džbán staré žen ě :

10 „ Velmi se stydím za svou trhlinu, z níž uniká voda po celou cestu ke tvému domu, “ „ Velmi se stydím za svou trhlinu, z níž uniká voda po celou cestu ke tvému domu, odpus ť mi mou nedokonalost! “

11 „Nevšiml sis, že na tvé stran ě cesty kvetou kv ě ty a na druhé stran ě ne? Stará žena se jen usmála a pravila: „Nevšiml sis, že na tvé stran ě cesty kvetou kv ě ty a na druhé stran ě ne?

12 Z asila jsem na tvé stran ě semena, protože jsem o tvé trhlin ě v ě d ě la a ty tím pádem kv ě tiny zaléváš pokaždé, když se vracíme dom ů. Z asila jsem na tvé stran ě semena, protože jsem o tvé trhlin ě v ě d ě la a ty tím pádem kv ě tiny zaléváš pokaždé, když se vracíme dom ů.

13 Celé dva roky jsem mohla trhat tyto krásné kv ě ty a zdobit jimi st ů l. Celé dva roky jsem mohla trhat tyto krásné kv ě ty a zdobit jimi st ů l.

14 Kdybys takový nebyl, tato krása by neexistovala a nezdobila náš d ů m. " Kdybys takový nebyl, tato krása by neexistovala a nezdobila náš d ů m. "

15 Každý z nás má své chyby.

16 A le práv ě ty d ě lají náš život zajímavým a hodnotným. A le práv ě ty d ě lají náš život zajímavým a hodnotným.

17 M ě li bychom každého č lov ě ka brát takového jaký je a vid ě t v n ě m p ř edevším to dobré. M ě li bychom každého č lov ě ka brát takového jaký je a vid ě t v n ě m p ř edevším to dobré.

18 M ě jte krásný den a nezapomínejte vychutnávat v ů ni a krásu kv ě tin na vaší stran ě chodníku. Takže: vy všichni moji p ř átelé s trhlinou ve džbánu

19


Stáhnout ppt "Trhlina ve džbánu Jedna stará č ínská žena m ě la dva velké džbány na vodu a nosila je na ty č ích uložených na ramenou. Jedna stará č ínská žena m ě."

Podobné prezentace


Reklamy Google