Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Trhlina ve džbánu Jedna stará cínská žena mela dva velké džbány na vodu a nosila je na tycích uložených na ramenou. Jedna stará cínská žena mela dva.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Trhlina ve džbánu Jedna stará cínská žena mela dva velké džbány na vodu a nosila je na tycích uložených na ramenou. Jedna stará cínská žena mela dva."— Transkript prezentace:

1

2 Trhlina ve džbánu

3 Jedna stará cínská žena mela dva velké džbány na vodu a nosila je na tycích uložených na ramenou. Jedna stará cínská žena mela dva velké džbány na vodu a nosila je na tycích uložených na ramenou.

4 Jeden ze džbánů měl trhlinu, zatímco druhý byl bez chyby a vždy udržel plnou porci vody. Jeden ze džbánů měl trhlinu, zatímco druhý byl bez chyby a vždy udržel plnou porci vody.

5 Po dlouhé cestě od reky k domu staré ženy jeden ze džbánu byl vždy napul prázdný. Po dlouhé cestě od reky k domu staré ženy jeden ze džbánu byl vždy napul prázdný.

6 To trvalo celé dva roky a stará žena prinesla domu vždy jen jeden a pul džbánu vody. To trvalo celé dva roky a stará žena prinesla domu vždy jen jeden a pul džbánu vody.

7 Bezchybný džbán byl samozrejme na svuj výkon velmi hrdý. Bezchybný džbán byl samozrejme na svuj výkon velmi hrdý.

8 ubohý naprasklý džbán se za svou chybu velmi ¨stydel a trápilo jej, že dokázal vykonat jen polovincu toho, na co byl urcen. ubohý naprasklý džbán se za svou chybu velmi ¨stydel a trápilo jej, že dokázal vykonat jen polovincu toho, na co byl urcen.

9 Po dvou letech, která mu pripadala jako hrozné selhání, rekl džbán staré žene: Po dvou letech, která mu pripadala jako hrozné selhání, rekl džbán staré žene:

10 „Velmi se stydím za svou trhlinu, z níž uniká voda po celou cestu ke tvému domu“ „Velmi se stydím za svou trhlinu, z níž uniká voda po celou cestu ke tvému domu“

11 „Nevšiml sis, že na tvé straně cesty kvetou květy a na druhé straně ně? Stará žena sa usmála. „Nevšiml sis, že na tvé straně cesty kvetou květy a na druhé straně ně?

12 zasila jsem na tvé strane semena, protože jsem o tvé trhline vedela a ty tím pádem kvetiny zaléváš pokaždé, když se vracíme domu. zasila jsem na tvé strane semena, protože jsem o tvé trhline vedela a ty tím pádem kvetiny zaléváš pokaždé, když se vracíme domu.

13 Celé dva roky jsem mohla trhat tyto krásné kvety a zdobit jimi stul. Celé dva roky jsem mohla trhat tyto krásné kvety a zdobit jimi stul.

14 Kdybys takový nebyl, tato krása by neexistovala a nezdobila náš dum." Kdybys takový nebyl, tato krása by neexistovala a nezdobila náš dum."

15 Každý z nás má své chyby,

16 ale ty práve delají náš život zajímavým a odnotným. ale ty práve delají náš život zajímavým a odnotným.

17 meli bychom každého cloveka brát takového jaký je a videt v nem predevším to dobré. meli bychom každého cloveka brát takového jaký je a videt v nem predevším to dobré.

18 Mějte krásny den a nezapomínejte vychutnávat vůni a krásu květín na vaší straně chodníku. Takže: vy všichni moji přátelé s trhlinou ve džbánu

19 udělej si cas a pošli toto poselství všem svým přátelum … udělej si cas a pošli toto poselství všem svým přátelum … Buh ví, co je v nás !

20


Stáhnout ppt "Trhlina ve džbánu Jedna stará cínská žena mela dva velké džbány na vodu a nosila je na tycích uložených na ramenou. Jedna stará cínská žena mela dva."

Podobné prezentace


Reklamy Google