Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Demonstrační experimenty pro střední školy - Mechanika Mechanika kapalin a plynů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Demonstrační experimenty pro střední školy - Mechanika Mechanika kapalin a plynů."— Transkript prezentace:

1 Demonstrační experimenty pro střední školy - Mechanika Mechanika kapalin a plynů

2 Pascalův zákon

3 Hydraulické zařízení Pro převod sil platí vztah: Pro převod sil platí vztah:

4 Hydrostatická tlaková síla

5 Hydrostatický tlak Vliv tuhosti blanky Vliv tuhosti blanky

6 Stočená hadice Voda z hadice nevyteče, bude-li výška horního konce hadice H větší nebo rovna součinu počtu závitů a průměru jednoho závitu. Voda z hadice nevyteče, bude-li výška horního konce hadice H větší nebo rovna součinu počtu závitů a průměru jednoho závitu.

7 Tantalův pohár

8 Atmosférický tlak a atmosférická tlaková síla Trubice se rtutí: h = 0,75 m, ρ = 13600 kg m -3 Trubice s vodou: ρ = 1000 kg m -3

9 Archimédův zákon pro plyny Vztlakové síly působící na dasymetr ve vzduchu: Vztlakové síly působící na dasymetr ve vzduchu: Po vyčerpání vzduchu: Po vyčerpání vzduchu:

10 Kartezián

11 Magdeburské polokoule Velikost síly F je mnohem menší než atmosférická síla vzduchu a můžu ji zanedbat. Velikost síly F je mnohem menší než atmosférická síla vzduchu a můžu ji zanedbat.

12 Proudění kapaliny trubicí v jednom místě zúženou Část mechanické energie se přemění na teplo, potenciální energie klesá a s ní spojený tlak. Část mechanické energie se přemění na teplo, potenciální energie klesá a s ní spojený tlak.


Stáhnout ppt "Demonstrační experimenty pro střední školy - Mechanika Mechanika kapalin a plynů."

Podobné prezentace


Reklamy Google