Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vyvození a procvičení učiva žák rozezná, pojmenuje, vymodeluje a popíše základní vlastnosti úhlopříček; nachází v realitě jejich reprezentaci Autor: Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vyvození a procvičení učiva žák rozezná, pojmenuje, vymodeluje a popíše základní vlastnosti úhlopříček; nachází v realitě jejich reprezentaci Autor: Mgr."— Transkript prezentace:

1 Vyvození a procvičení učiva žák rozezná, pojmenuje, vymodeluje a popíše základní vlastnosti úhlopříček; nachází v realitě jejich reprezentaci Autor: Mgr. Michaela Suchardová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Suchardová

2  Anotace Název projektu – OP VK1.4 46750495 Číslo projektu – CZ.1.07/1.4.00/21.0704 Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Jazyk - čeština Očekávaný výstup – žák rozezná, pojmenuje, vymodeluje a popíše základní vlastnosti úhlopříček čtverce a obdélníku Klíčová slova - čtverec, obdélník, půlí se Druh učebního materiálu - prezentace Druh interaktivity - výklad Cílová skupina - žák Stupeň a typ vzdělávání - základní vzdělávání – první stupeň – druhé období Typická věková skupina - 9 - 12 let Celková velikost – 460 kB

3 Vyznač úhlopříčky obou obrazců. D C A B N M K L Úhlopříčky čtverce ABCD Úhlopříčky obdélníku KLMN jsou úsečky ___ ____. jsou úsečky ___ ___.

4 Najdi shodné úsečky. D C A B N M K L Shodné úsečky čtverce ABCD Shodné úsečky obdélníku KLMN jsou úsečky ____________ ______ jsou úsečky _____ _____ _____. _______.

5 Najdi kolmé úsečky. D C A B N M K L Kolmé úsečky čtverce ABCD Shodné úsečky obdélníku KLMN jsou úsečky ______ ______ jsou úsečky _____ _____ _____ _______ _______ _______. _______.

6 Kde se úhlopříčky protínají? D C S A B N M S K L Porovnej délky úseček: DS __ SB, AS __ SC KS __ SM, NS __ SL Bod S leží uprostřed úhlopříček.

7 Úhlopříčky čtverce  Jsou stejně dlouhé  Půlí se  kolmé Úhlopříčky obdélníku Jsou stejně dlouhé Půlí se

8 Na základě vlastností úhlopříček čtverce se pokus narýsovat čtverec ABCD, kde úhlopříčka AC=100cm. (udělej si náčrtek)

9 Dorýsuj do obrázku průměry AC a BD a vytvoř obdélník ABCD.

10 Narýsuj pomocí kružnice obdélník RSTU. Potřebuješ znát délky stran?


Stáhnout ppt "Vyvození a procvičení učiva žák rozezná, pojmenuje, vymodeluje a popíše základní vlastnosti úhlopříček; nachází v realitě jejich reprezentaci Autor: Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google