Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec  Anotace: žák získá základní údaje o geometrických tělesech a výpočtu jejich objemu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec  Anotace: žák získá základní údaje o geometrických tělesech a výpočtu jejich objemu."— Transkript prezentace:

1 Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec  Anotace: žák získá základní údaje o geometrických tělesech a výpočtu jejich objemu  Autor: Mgr. Eva Kaválková  Jazyk: Čeština  Očekávaný výstup: rozezná geometrická tělesa, zná vzorce, umí dosadit údaje a vypočítat objem  Speciální vzdělávací potřeby: materiál je určen pro žáky 9. ročníku základní školy praktické  Klíčová slova: objem, kvádr, válec, krychle  Druh učebního materiálu: pracovní list ú prezentace  Druh interaktivity: aktivita / výklad  Cílová skupina: žák  Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – druhý stupeň  Typická věková skupina: 15 – 16 let 9. ročník  Celková velikost: 193kB Objem těles ICT2_1/4

2 OBJEM – VZORCE, VÝPOČET A PROCVIČOVÁNÍ Krychle, kvádr, válec

3 a a b c r v Těleso složené ze 6 čtvercových stěn Těleso složené ze 6 obdélníkových stran Těleso složené ze 2 kruhů a obdélníka Urči, o jaká tělesa se jedná

4 Krychle V=a.a.a Kvádr V=a.b.c Válec V=π.r.r.v a b c r v a Vzorce pro výpočet objemu těles

5 Zadej údaje do vzorců a vypočítej objemy těles V=a.a.a a=6 cm V= V=a.a.a a=10 m V= V=a.a.a a=60 mm V= V=a.b.c a=5 cm b=3 cm c=10cm V= V=a.b.c a=2 m b=8 m c=5,5 m V= V=3,14. r.r.v r=3 cm v=10 cm V= V=3,14.r.r.v r=1,5 m v=2 m V= K výpočtům použij v programu příslušenství kalkulačku. Použité zdroje: Kliparty www.office.microsoft.com Nezapomeň: výsledky jsou v jednotkách krychlových m³, cm³a pod.


Stáhnout ppt "Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec  Anotace: žák získá základní údaje o geometrických tělesech a výpočtu jejich objemu."

Podobné prezentace


Reklamy Google