Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec ICT2_1/21  Anotace: žák se seznámí se základními údaji o lidské kostře  Autor: Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec ICT2_1/21  Anotace: žák se seznámí se základními údaji o lidské kostře  Autor: Mgr."— Transkript prezentace:

1 Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec ICT2_1/21  Anotace: žák se seznámí se základními údaji o lidské kostře  Autor: Mgr. Eva Kaválková  Jazyk: Čeština  Očekávaný výstup: naučí se základní popis kostry  Speciální vzdělávací potřeby: materiál je určen pro 5. roč. základní školy praktické  Klíčová slova: kost, kostra  Druh učebního materiálu: pracovní list  Druh interaktivity: aktivita  Cílová skupina: žák  Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – 5. ročník  Typická věková skupina: 10 – 12 let  Celková velikost: 318 k B Lidská kostra

2 Funkce kostry, druhy a názvy kostí

3 Spoj, co k sobě patří lebka páteř hrudník horní končetina dolní končetina pánev

4 Kostra slouží jako opora těla Bez kostry bychom se mohli klidně obejít Nejdelší kost je kost stehenní V těle máme kosti dlouhé krátké a ploché Kosti jsou spojeny klouby, švy a chrupavkami Páteř je rovná Máme 15 párů žeber Hrudní koš chrání vnitřní orgány, hlavně srdce Kosti jsou duté, vyplněné kostní dření V každém lýtku máme 2 kosti Lopatku najdeme na noze Nárt je součástí chodidla Páteř chrání míchu Na ruce máme 5 prstů a na noze 6 Použité zdroje: Kliparty www.office.microsoft.com


Stáhnout ppt "Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec ICT2_1/21  Anotace: žák se seznámí se základními údaji o lidské kostře  Autor: Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google