Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem B, b Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem B, b Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického."— Transkript prezentace:

1 Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem B, b Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV). Klikej!

2 Představuje se vám písmenko B, b

3 B b B b B b B b Budík zvoní u postýlky. Rychle vstávej do školy! Proto dělám cinky linky, čekají tě úkoly.

4 Od písmene b začínají názvy několika dobrot, poznáš, které pochoutky to jsou?

5 Venku se nám nějak zatáhlo, asi se blíží A při ní můžeme na obloze vidět

6 A naše oblíbená zvířátka: Staví si hráze: Staví si hráze: Je to samec od krávy: Je to samec od krávy: Tento nepříjemný hmyz mají někdy pejsci v kožíšku: Tento nepříjemný hmyz mají někdy pejsci v kožíšku: Je to samec od ovečky: Je to samec od ovečky:

7 A teď něco pro kluky. Je to stavební stroj, který hrabe díry v zemi:

8 A copak je toto? Potřebují to mladí i staří, aby lépe viděli...

9 Kubík ti nadělí A když jdeme stanovat, vezmeme si......

10 A co lidé, jaká jména od B mohou mít? Těší mne, jmenuji se Bedřich! A já jsem Barbora.

11 Slov od písmene b byste určitě vymysleli ještě více. A kdo si zapamatoval ta, která jsme si ukazovali? Jmenujte:

12 Jaké písmenko jsme se naučili dnes?

13 To nám to krásně šlo! Za to dostaneme:

14 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Banány: Býk: Obrázek blechy: Obrázek brýlí: Obrázek balíku: Obrázek batohu: Obrázek ženy: Obrázek muže: Obrázky hvězdiček: Obrázek budíku: Fotografie blesků: Fotografie bobra: Fotografie berana: Fotografie bagrů: Fotografie broskve: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: TUP WANDERTS. Fotografie pralinek: MARCELO REIS. Fotografie blesků: FILIP VACULÍK. Fotografie borůvek: VICTRROCHA. Brýle: TOMASZ SIENICKI. Fotografie bagrů:


Stáhnout ppt "Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem B, b Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického."

Podobné prezentace


Reklamy Google