Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OVOCNÉ STROMY A OVOCE PODPORA PRO VÝUKU Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OVOCNÉ STROMY A OVOCE PODPORA PRO VÝUKU Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"— Transkript prezentace:

1 OVOCNÉ STROMY A OVOCE PODPORA PRO VÝUKU Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 KORUNA VĚTEV KMEN LISTY PLOD KOŘEN KVĚT

3 VÝVOJ PLODU

4 Plody ovocných stromů nazýváme souhrnně OVOCE. Ovoce se pěstuje a češe (sbírá) v sadech a ve vinicích. Plody ovoce jsou zdravé, protože obsahují mnoho vitamínů. Nejzdravější jsou konzumace je za syrova. Dále se ovoce používá k výrobě marmelád, kompotů, sirupů a dalších. JABLOŇ HRUŠEŇ TŘEŠEŇ ŠVESTKA BROSKVOŇ MERUŇKA U nás se nejčastěji pěstují následující stromy: HERBÁŘ

5 JABLOŇ PLOD ‒ JABLKO

6 HRUŠEŇ PLOD ‒ HRUŠKA

7 TŘEŠEŇ PLOD ‒ TŘEŠEŇ

8 ŠVESTKA PLOD ‒ ŠVESTKA

9 MERUŇKA PLOD ‒ MERUŇKA

10 BROSKVOŇ PLOD ‒ BROSKEV

11 OBRÁZKY Z HERBÁŘE POZNÁŠ JE?

12

13

14

15

16

17

18 POUŽITÉ OBRÁZKY Benjamint444. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Benjamint444. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Nicole-Koehler. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: FOENYX. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: YAMAMAYA. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Mathias. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: John O'Neill. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: John O'Neill.[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: David Perez. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Kószó József. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Andrew Butko. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: CHRIZZ. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Illustration_Malus_domestica.jpg [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "OVOCNÉ STROMY A OVOCE PODPORA PRO VÝUKU Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"

Podobné prezentace


Reklamy Google