Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i"— Transkript prezentace:

1 Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i
Klikej! Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN:  , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 Představuje se vám písmenko I, i

3 I i I i I i I i Dýmku míru vykouříme, přátele z nás udělá.
Potom bude naše Země jen planeta veselá.

4 A opět budeme hádat slova začínající od písmene I, i
Ještě před sto lety to měl každý žák na lavici. Namáčel si do toho pero. Později se začala vyrábět plnicí pera, která se touto tekutinou doma plnila Je to !

5 Brr, nemáme to rádi. Ale může nám zachránit život:

6 Písmenkem I začíná jméno nádherné evropské země
Písmenkem I začíná jméno nádherné evropské země. Kdo to uhodne, je kabrňák! Tvar této země připomíná jezdeckou botu. Pochází odtud pizza. Hlavní město se jmenuje Řím. Jsou zde další známá města: Benátky, Miláno, Florencie. Tak co, uhodl to někdo?

7 Země se jmenuje:

8 A teď je to strašně těžké:
V této zemi je kráva posvátná. Lidé nosí na hlavě turbany. Mnoho lidí je zde velmi chudých, žijí v chatrčích.

9 Jak jen se tahle holčička jmenuje?
Jaká další jména holčičí i klučičí od písmene I znáte? Jmenuji se Ivanka!

10 Pokud se nám doma rozbije odpad u umyvadla, přijde ho spravit pan ........ .

11 Dnešní slova, začínající písmenkem I, byla skutečně těžká
Dnešní slova, začínající písmenkem I, byla skutečně těžká. Tak si je zopakujeme:

12 Jaké písmenko jsme se dnes naučili?
I i

13 Můžeme se pochválit? Určitě!!!
A jako odměnu si dáme veselého smajlíka!!!

14 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Fotografie indiána: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Edward_S._Curtis_Collection_People_013.jpg> Fotografie očkování: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaccination.jpg> Vlajka Itálie: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_Italy.svg> Mapa Itálie: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:It-map-cs.jpg> Satelitní mapa Itálie: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Satellite_image_of_Italy_in_March_2003.jpg> Obrázek Kršny: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Krishna.jpg> Fotografie kobry indické: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Naja_Nigricollis.jpg> Obrázek holčičky: <http://www.clker.com/clipart-schoolgirl-with-green-ball.html> Fotografie umyvadla: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Umyvadlo.JPG> Fotografie zápachové uzávěrky: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Z%C3%A1pachov%C3%A1_uz%C3%A1v%C4%9Brka.JPG> Obrázek instalatéra: <http://www.clker.com/clipart-blue-worker.html> Obrázek smajlíka: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Smiley.svg> Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW:  PENG. Fotografie tuší: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tinte1.JPG> LADISLAV FREDY.00 ŠAFRÁNEK. Fotografie injekce: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:InjekceRTA.JPG> SWAMINATHAN. Indický slum: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Wadala_slums_-_Mumbai.jpg> ILDAR SAGDEJEV. Obrázek nářadí: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor: _Chrome-Vanadium_Wrenches.jpg>


Stáhnout ppt "Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i"

Podobné prezentace


Reklamy Google