Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického."— Transkript prezentace:

1 Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV). Klikej!

2 Představuje se vám písmenko I, i

3 I i I i I i I i Dýmku míru vykouříme, přátele z nás udělá. Potom bude naše Země jen planeta veselá.

4 A opět budeme hádat slova začínající od písmene I, i Ještě před sto lety to měl každý žák na lavici. Ještě před sto lety to měl každý žák na lavici. Namáčel si do toho pero. Namáčel si do toho pero. Později se začala vyrábět plnicí pera, která se touto tekutinou doma plnila Později se začala vyrábět plnicí pera, která se touto tekutinou doma plnila Je to.......! Je to.......!

5 Brr, nemáme to rádi. Ale může nám zachránit život:

6 Písmenkem I začíná jméno nádherné evropské země. Kdo to uhodne, je kabrňák! Tvar této země připomíná jezdeckou botu. Tvar této země připomíná jezdeckou botu. Pochází odtud pizza. Pochází odtud pizza. Hlavní město se jmenuje Řím. Hlavní město se jmenuje Řím. Jsou zde další známá města: Benátky, Miláno, Jsou zde další známá města: Benátky, Miláno, Florencie. Florencie. Tak co, uhodl to někdo?

7 Země se jmenuje:

8 A teď je to strašně těžké: V této zemi je kráva posvátná. V této zemi je kráva posvátná. Lidé nosí na hlavě turbany. Lidé nosí na hlavě turbany. Mnoho lidí je zde velmi chudých, žijí v chatrčích. Mnoho lidí je zde velmi chudých, žijí v chatrčích.

9 Jak jen se tahle holčička jmenuje? Jaká další jména holčičí i klučičí od písmene I znáte? Jaká další jména holčičí i klučičí od písmene I znáte? Jmenuji se Ivanka!

10 Pokud se nám doma rozbije odpad u umyvadla, přijde ho spravit pan.........

11 Dnešní slova, začínající písmenkem I, byla skutečně těžká. Tak si je zopakujeme:

12 Jaké písmenko jsme se dnes naučili?

13 Můžeme se pochválit? Určitě!!! Určitě!!! A jako odměnu si dáme veselého smajlíka!!! A jako odměnu si dáme veselého smajlíka!!!

14 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit. 2011-05-27]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Fotografie indiána: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Edward_S._Curtis_Collection_People_013.jpg Fotografie očkování: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaccination.jpg Vlajka Itálie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_Italy.svg Mapa Itálie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:It-map-cs.jpg Satelitní mapa Itálie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Satellite_image_of_Italy_in_March_2003.jpg Obrázek Kršny: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Krishna.jpg Fotografie kobry indické: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Naja_Nigricollis.jpg Obrázek holčičky: http://www.clker.com/clipart-schoolgirl-with-green-ball.html Fotografie umyvadla: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Umyvadlo.JPG Fotografie zápachové uzávěrky: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Z%C3%A1pachov%C3%A1_uz%C3%A1v%C4%9Brka.JPG Obrázek instalatéra: http://www.clker.com/clipart-blue-worker.html Obrázek smajlíka: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Smiley.svg Uveřejněné odkazy [cit. 2011-05-27]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: PENG. Fotografie tuší: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tinte1.JPG LADISLAV FREDY.00 ŠAFRÁNEK. Fotografie injekce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:InjekceRTA.JPG SWAMINATHAN. Indický slum: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Wadala_slums_-_Mumbai.jpg ILDAR SAGDEJEV. Obrázek nářadí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:2008-04-14_Chrome-Vanadium_Wrenches.jpg


Stáhnout ppt "Vítejte v Písmenkově ‒ seznamte se s písmenkem I, i Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického."

Podobné prezentace


Reklamy Google