Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vlastnosti mocniny. Druhá mocnina má dvojnásobek nul/desetinných míst než původní číslo Mocnina součinu je součin mocnin. Mocnina podílu je podíl mocnin.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vlastnosti mocniny. Druhá mocnina má dvojnásobek nul/desetinných míst než původní číslo Mocnina součinu je součin mocnin. Mocnina podílu je podíl mocnin."— Transkript prezentace:

1 Vlastnosti mocniny

2 Druhá mocnina má dvojnásobek nul/desetinných míst než původní číslo Mocnina součinu je součin mocnin. Mocnina podílu je podíl mocnin. Pro všechna čísla platí:

3 Pro kladná čísla platí: čísla větší než 1 se umocněním zvětšují, čísla menší než 1 se zmenšují větší číslo má větší mocninu (větší čtverec má větší obsah)

4 Vlastnosti odmocniny

5 Druhá odmocnina má poloviční počet nul/desetinných míst než původní číslo Odmocnina součinu je součin odmocnin. Odmocnina podílu je podíl odmocnin. Pro všechna kladná čísla platí:

6 čísla větší než 1 se odmocněním zmenšují, čísla menší než 1 se zvětšují větší číslo má větší odmocninu (větší čtverec má delší stranu) Pro všechna kladná čísla platí:


Stáhnout ppt "Vlastnosti mocniny. Druhá mocnina má dvojnásobek nul/desetinných míst než původní číslo Mocnina součinu je součin mocnin. Mocnina podílu je podíl mocnin."

Podobné prezentace


Reklamy Google