Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL LOGISTIKY, CÍLE LOGISTIKY, ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL LOGISTIKY, CÍLE LOGISTIKY, ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY."— Transkript prezentace:

1

2 ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL LOGISTIKY, CÍLE LOGISTIKY, ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice

3 Tento učební materiál vznikl v rámci projektu "Integrace a podpora studentů se specifickými vzdělávacími potřebami na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích" s registračním číslem CZ.1.07/2.2.00/29.0019. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 CÍLE KAPITOLY: definovat úkol logistiky, pochopit cíle logistiky, pracovat se základními pojmy logistiky, upozornit na deficit kvalifikace v logistice, používat logistické veličiny a ukazatele.

5 ÚKOL LOGISTIKY Zabezpečit, aby ve všech fázích nákupu, výroby i distribuce byly logistické objekty, tj. suroviny, polotovary, výrobky, obalový materiál, palety, kontejnery, manipulační a přepravní prostředky, vyrobeny, přepraveny a připraveny v požadovaném sortimentu, v žádaném množství, na určeném místě, v určenou dobu, ve stanovené jakosti, při optimálních celkových nákladech vynaložených ve výrobním i distribučním řetězci a samozřejmě také ekologicky optimálně – to je úkolem logistiky.

6 INTEGROVANÝ LOGISTICKÝ KONCEPT

7 MODEL INTEGROVANÝCH INFORMAČNÍCH A HMOTNÝCH TOKŮ

8 LOGISTICKÉ CÍLE podat potřebné výkony v oblastech zásobování, dopravy, manipulace, skladování, zajistit požadovanou jakost těchto výkonů (dodavatelskou schopnost, flexibilitu, dodržování termínů, jakost zásilek, …), optimalizovat náklady (osobní, dopravní, manipulační, skladovací, …), při respektování požadavků environmentu v celém rozsahu procesních řetězců.

9 CÍLE LOGISTIKY

10 ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY

11 POROVNÁNÍ VÝVOJE VÝROBKŮ, TECHNOLOGIÍ A LOGISTIKY

12 STUDIJNÍ MATERIÁLY: Základní literatura: JEŘÁBEK, K. Doprava, manipulace, skladování – logistika. In: Stavební informace. 2004, XI, 28. publikace, s. 3–31. ISSN 1211-2259. SCHULTE, CH. Logistika. Praha: Victoria publishing, 1994. ISBN 80-85605-87-2. Doporučené studijní zdroje: JEŘÁBEK, K.: Logistika. Praha: Vydavatelství ČVUT, 2000. ISBN 80-01-01823-7. LAMBERT, D. a kol. Logistika. Praha: Computer Press, 2000. ISBN 80-7226-221-1.

13 OTÁZKY A ÚKOLY 2.1) Co je úkolem podnikové logistiky? 2.2)Vyjmenujte hlavní cíle logistiky. 2.3)Vyjmenujte základní logistické veličiny a uveďte příklady veličin odvozených.

14 ÚKOLY K ZAMYŠLENÍ A DISKUZI 2.B)Zamyslete se nad vývojem výrobků, technologií a logistiky. Doložte příklady. 2.A)Diskutujte o účelnosti měřitelných kritérií v logistice


Stáhnout ppt "ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL, CÍLE A ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY KAPITOLA 2: ÚKOL LOGISTIKY, CÍLE LOGISTIKY, ZÁKLADNÍ POJMY LOGISTIKY."

Podobné prezentace


Reklamy Google