Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HODNOTOTVORNÝ ŘETĚZEC A LOGISTICKÉ PROCESY KAPITOLA 9: TECHNOLOGICKÉ A LOGISTICKÉ FUNKCE ČLÁNKŮ PROCESNÍCH ŘETĚZCŮ, MODEL ČLÁNKU ŘETĚZCE – VSTUPY A VÝSTUPY,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HODNOTOTVORNÝ ŘETĚZEC A LOGISTICKÉ PROCESY KAPITOLA 9: TECHNOLOGICKÉ A LOGISTICKÉ FUNKCE ČLÁNKŮ PROCESNÍCH ŘETĚZCŮ, MODEL ČLÁNKU ŘETĚZCE – VSTUPY A VÝSTUPY,"— Transkript prezentace:

1

2 HODNOTOTVORNÝ ŘETĚZEC A LOGISTICKÉ PROCESY KAPITOLA 9: TECHNOLOGICKÉ A LOGISTICKÉ FUNKCE ČLÁNKŮ PROCESNÍCH ŘETĚZCŮ, MODEL ČLÁNKU ŘETĚZCE – VSTUPY A VÝSTUPY, STRUKTURA A PARAMETRY ČLÁNKU Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice

3 Tento učební materiál vznikl v rámci projektu "Integrace a podpora studentů se specifickými vzdělávacími potřebami na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích" s registračním číslem CZ.1.07/2.2.00/29.0019. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 CÍLE KAPITOLY : seznámit se s modelem hodnototvorného řetězce, zvládnout identifikaci technologických a logistických článků řetězce, naučit se definovat strukturu a parametry článku, prohloubit a posílit systémový přístup.

5 MODEL HODNOTOTVORNÉHO ŘETĚZCE

6 TECHNOLOGICKÉ A LOGISTICKÉ FUNKCE ČLÁNKŮ PROCESNÍCH ŘETĚZCŮ

7 VSTUPY A VÝSTUPY ČLÁNKU HODNOTOTVORNÉHO ŘETĚZCE

8 FUNKČNÍ MODEL HODNOTOTVORNÉHO ŘETĚZCE

9 CHARAKTERISTIKY PRO POSOUZENÍ EFEKTIVITY ČLÁNKU PROCESNÍHO ŘETĚZCE

10 STUDIJNÍ MATERIÁLY: Základní literatura: JEŘÁBEK, K. a M. FRAJOVÁ. Výroba a distribuce stavebních materiálů – racionalizační potenciály logistiky. In: Stavební informace, 2006, XIII (44), s. 3-27. ISSN 1211-2259. BAZALA, J. a kol. Logistika v praxi. Praha: Verlag Dashöfer 2004. ISBN 80-86229-71-8. JEŘÁBEK, K. Doprava, manipulace, skladování – logistika. In: Stavební informace. 2004, XI, 28. publikace, str. 3–31. ISSN 1211-2259. Doporučené studijní zdroje: LAMBERT, D. a kol. Logistika. Praha: Computer Press, 2000. ISBN 80-7226-221-1. KUHN, A. Prozessketten in der Logistik. Dortmund: Verlag Praxiswissen, 1995. ISBN 3-929443-49-X.

11 OTÁZKY A ÚKOLY 9.1)Jak se dosahuje toho, aby pracovní síly, prostředky a předměty (a to jak pracovní, tak spotřební) byly v požadovaném množství, sortimentu a jakosti ve stanovenou dobu na požadovaném místě, a to při optimálních nákladech a ekologicky přijatelným způsobem? 9.2)Popište pomocí vhodného modelu vstupy a výstupy článku hodnototvorného řetězce. 9.3)Které systémové prvky a vazby tvoří vnitřní strukturu článku hodnototvorného řetězce?

12 ÚKOLY K ZAMYŠLENÍ A DISKUZI 9.A)Zamyslete se nad modelem hodnototvorného řetězce (viz výklad obr. 9.1) a vytvořte odpovídající model konkrétního jednoduchého produktu. 9.B)Diskutujte o modelu na obr. 9.6 a hledejte jeho přínosy a nedostatky.


Stáhnout ppt "HODNOTOTVORNÝ ŘETĚZEC A LOGISTICKÉ PROCESY KAPITOLA 9: TECHNOLOGICKÉ A LOGISTICKÉ FUNKCE ČLÁNKŮ PROCESNÍCH ŘETĚZCŮ, MODEL ČLÁNKU ŘETĚZCE – VSTUPY A VÝSTUPY,"

Podobné prezentace


Reklamy Google