Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LOGISTIKA PRŮMYSLOVÉHO PODNIKU OBLASTI, VAZBY A ROZHRANÍ KAPITOLA 3: PODNIKOVÉ LOGISTIKY, STRUKTURA LOGISTIKY PODNIKŮ, PRŮŘEZOVÁ FUNKCE LOGISTIKY Vysoká.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LOGISTIKA PRŮMYSLOVÉHO PODNIKU OBLASTI, VAZBY A ROZHRANÍ KAPITOLA 3: PODNIKOVÉ LOGISTIKY, STRUKTURA LOGISTIKY PODNIKŮ, PRŮŘEZOVÁ FUNKCE LOGISTIKY Vysoká."— Transkript prezentace:

1

2 LOGISTIKA PRŮMYSLOVÉHO PODNIKU OBLASTI, VAZBY A ROZHRANÍ KAPITOLA 3: PODNIKOVÉ LOGISTIKY, STRUKTURA LOGISTIKY PODNIKŮ, PRŮŘEZOVÁ FUNKCE LOGISTIKY Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice

3 Tento učební materiál vznikl v rámci projektu "Integrace a podpora studentů se specifickými vzdělávacími potřebami na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích" s registračním číslem CZ.1.07/2.2.00/29.0019. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 CÍLE KAPITOLY: seznámit se s průřezovou funkcí logistiky, pochopení úlohy pořizovací, výrobní a odbytové logistiky, prohloubit poznání souvislostí mezi funkcemi podnikových útvarů a podnikovými strukturami, osvojit si základy strukturování systémů, pochopení významu logistiky pro ziskovost podniku.

5 MODEL INTEGROVANÝCH INFORMAČNÍCH A HMOTNÝCH TOKŮ

6 OBLASTI, VAZBY A ROZHRANÍ PODNIKOVÉ LOGISTIKY

7 STRUKTURA LOGISTIKY PODNIKU

8 PRŮŘEZOVÁ FUNKCE LOGISTIKY

9 ORGANIZAČNÍ STRUKTURA PODNIKU S CENTRÁLNÍ LOGISTIKOU

10 ORGANIZAČNÍ STRUKTURA PODNIKU S DECENTRALIZOVANOU LOGISTIKOU

11 ORGANIZAČNÍ STRUKTURA PODNIKU S DIVIZEMI

12 LOGISTIKA ZNAČKY ŠKODA

13 STRUKTURÁLNÍ ALTERNATIVY PODNIKŮ S ÚTVAREM LOGISTIKY

14 PRŮŘEZOVÁ FUNKCE LOGISTIKY

15 STUDIJNÍ MATERIÁLY: Základní literatura: JEŘÁBEK, K. Doprava, manipulace, skladování – logistika. In: Stavební informace. 2004, XI, 28. publikace, s. 3–31. ISSN 1211-2259. SCHULTE, CH. Logistika. Praha: Victoria publishing, 1994. ISBN 80-85605-87-2. Doporučené studijní zdroje: JEŘÁBEK, K.: Logistika. Praha: Vydavatelství ČVUT, 2000. ISBN 80-01-01823-7. LAMBERT, D. a kol. Logistika. Praha: Computer Press, 2000. ISBN 80-7226-221-1.

16 OTÁZKY A ÚKOLY 3.1) Vyjmenujete příklady konfliktů v rozhraních struktur logistických systémů. 3.2) Popište strukturu výrobního podniku. Použijte modelu. 3.3) V čem spočívá průřezová funkce podnikové logistiky?

17 ÚKOLY K ZAMYŠLENÍ A DISKUZI 3.A)Diskutujte o významu logistiky pro ziskovost podniku. 3.B)Uveďte příklady logistických nedostatků a zamyslete se nad jejich příčinami.


Stáhnout ppt "LOGISTIKA PRŮMYSLOVÉHO PODNIKU OBLASTI, VAZBY A ROZHRANÍ KAPITOLA 3: PODNIKOVÉ LOGISTIKY, STRUKTURA LOGISTIKY PODNIKŮ, PRŮŘEZOVÁ FUNKCE LOGISTIKY Vysoká."

Podobné prezentace


Reklamy Google