Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU HYBNOST - příklady Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU HYBNOST - příklady Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským."— Transkript prezentace:

1 DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU HYBNOST - příklady Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1 FYZIKA PRO I. ROČNÍK GYMNÁZIA - MECHANIKA III/2-2-3-08 Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0794 s názvem „Výuka na gymnáziu podporovaná ICT“. Zpracováno 10. listopadu 2013

2 2 Těleso o hmotnosti 3 kg se pohybuje po vodorovné rovině rychlostí 3 m.s –1 a narazí na druhé těleso o hmotnosti 2 kg, které je před srážkou v klidu. Po srážce se obě tělesa pohybují společně. Určete velikost rychlosti těles. ZMĚNA HYBNOSTI 1 - Řešte úlohu:

3 3 Dvě koule se pohybují proti sobě po téže přímce stejně velkými rychlostmi 2 m.s –1. Hmotnost jedné koule je 4 kg, hmotnost druhé je 1 kg. Po nepružné srážce se obě koule pohybují společně. Určete jejich rychlost po srážce a přírůstek jejich vnitřní energie při srážce. ZMĚNA HYBNOSTI 2 - Řešte úlohu:

4 Použitá literatura BEDNAŘÍK, Milan: Mechanika, fyzika pro gymnázia. Praha: Prometheus, 2002. ISBN 80-7196-176-0


Stáhnout ppt "DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU HYBNOST - příklady Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským."

Podobné prezentace


Reklamy Google