Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU SHRNUTÍ 2 Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU SHRNUTÍ 2 Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním."— Transkript prezentace:

1 DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU SHRNUTÍ 2 Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1 FYZIKA PRO I. ROČNÍK GYMNÁZIA - MECHANIKA III/2-2-3-16 Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0794 s názvem „Výuka na gymnáziu podporovaná ICT“. Zpracováno 6. ledna 2014

2 Otázky: 1.Kdy vznikají třecí síly? 2.Proč vznikají třecí síly? 3.Na čem je závislá velikost třecí síly? 4.Na čem není závislá velikost třecí síly? 5.Platí v inerciální vztažné soustavě Newtonovy pohybové zákony? 6.Platí v neinerciální vztažné soustavě Newtonovy pohybové zákony? 7.Na čem a jak je závislá velikost odporové síly valícího se tělesa. 8.Co je příčinou valivého odporu?

3 Nakláníme podložku a těleso klouže z klidu směrem dolů. Kde je nejmenší třecí síla mezi tělesem a podložkou? Zdůvodněte. 1 2 3 4

4 Kde naměříme největší třecí sílu? (Tělesa a podložky jsou stejné) 123 Všude stejnou.

5 Kde je správně zakreslená třecí síla? 1234

6 Vozíky jsou stejně těžké. Na který vozík působí největší valivý odpor? Obr.: 1 1 2 3

7 Použitá literatura BEDNAŘÍK, Milan: Mechanika, fyzika pro gymnázia. Praha: Prometheus, 2002. ISBN 80-7196-176-0


Stáhnout ppt "DYNAMIKA HMOTNÉHO BODU SHRNUTÍ 2 Mgr. Monika Bouchalová Gymnázium, Havířov-Město, Komenského 2, p.o. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním."

Podobné prezentace


Reklamy Google