Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektrický proud a elektrické napětí. Co budu na konci hodiny znát? ● Zjistím co umožňuje vedení elektrické energie v kovovém vodiči ● Poznám fyzikální.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektrický proud a elektrické napětí. Co budu na konci hodiny znát? ● Zjistím co umožňuje vedení elektrické energie v kovovém vodiči ● Poznám fyzikální."— Transkript prezentace:

1 Elektrický proud a elektrické napětí

2 Co budu na konci hodiny znát? ● Zjistím co umožňuje vedení elektrické energie v kovovém vodiči ● Poznám fyzikální veličinu elektrický proud a elektrické napětí.

3 Co je to elektrický proud? ● Elektrický proud je uspořádaný pohyb elektricky nabitých částic. Správný fyzikální zápis I=5 A I označení fyzikální veličiny el.proud 5 číselná hodnota A jednotka (ampér) Vznik uspořádaného pohybu elektronůVznik uspořádaného pohybu elektronů Videoukázka-vyžaduje připojení Velikost elektrického proudu (přirovnaná k hustotě silničního provozu)

4 Pomocí čeho měříme elektrický proud? ● Elektrický proud měříme pomocí měřícího přístroje, kterému říkáme ampérmetr.

5 Kde vzniká elektrické napětí? ● Elektrické napětí souvisí s přebytkem a nedostatkem elektronů v daných bodech vodiče. Správný fyzikální zápis el. napětí U = 5 V U označení fyzikální veličiny el.napětí 5 číselná hodnota V volt (volt)


Stáhnout ppt "Elektrický proud a elektrické napětí. Co budu na konci hodiny znát? ● Zjistím co umožňuje vedení elektrické energie v kovovém vodiči ● Poznám fyzikální."

Podobné prezentace


Reklamy Google