Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Druhy výzkumů z hlediska času Ladislav Rabušic Průřezový (transverzální) - jednorázový (cross-sectional): zkoumání různých sociálních skupin v jednom časovém.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Druhy výzkumů z hlediska času Ladislav Rabušic Průřezový (transverzální) - jednorázový (cross-sectional): zkoumání různých sociálních skupin v jednom časovém."— Transkript prezentace:

1 Druhy výzkumů z hlediska času Ladislav Rabušic Průřezový (transverzální) - jednorázový (cross-sectional): zkoumání různých sociálních skupin v jednom časovém okamžiku. Je velmi častým typem sociologického výzkumu Longitudinální – dlouhodobý: zahrnuje zkoumání jedné skupiny postupně v čase

2 Příklad průřezové (transverzální) studie

3 Tři druhy longitudinálních výzkumů Studium trendů Kohortní studie Panelová studie

4 Studium trendů

5 Kohortní studie

6 Panelová studie * * Titíž respondenti 50-59*60-69*

7 Obr. 1: Vývoj průměrného věku sňatku svobodných v ČR (příklad analýzy trendů)

8 Obr. 2: Koho by lidé v ČR nechtěli mít za sousedy (příklad analýzy trendu)

9 Obr. 3: Podíl respondentů, kteří si myslí, že žena musí mít děti, aby byl její život naplněn, podle věkových skupin, ČR 1991 a 1999 (příklad kohortní analýzy) Pramen: datový soubor European Values Study 1991 a 1999.


Stáhnout ppt "Druhy výzkumů z hlediska času Ladislav Rabušic Průřezový (transverzální) - jednorázový (cross-sectional): zkoumání různých sociálních skupin v jednom časovém."

Podobné prezentace


Reklamy Google