Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Příroda-Vlk Zpracovala Julie Bezdíčková. Obsah Úvodní strana Obsah Něco o něm Jeho potrava Zdroje Poděkování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Příroda-Vlk Zpracovala Julie Bezdíčková. Obsah Úvodní strana Obsah Něco o něm Jeho potrava Zdroje Poděkování."— Transkript prezentace:

1 Příroda-Vlk Zpracovala Julie Bezdíčková

2 Obsah Úvodní strana Obsah Něco o něm Jeho potrava Zdroje Poděkování

3 Něco o něm Vlk je český název pro některé druhy rodu Canis. Nejznámější je vlk obecný. Vlk je největším zástupcem psovitých šelem váží 35 až 52 kg. Je dlouhý 150 až 190 cm a vysoký 65 až 80 cm. Samice jsou menší - váží zhruba o 25 % méně než samci. Mezi různými poddruhy vlka jsou velké rozdíly v hmotnosti i ve velikosti. Například červený vlk (Canis Rufus) žijící na dolním toku Mississippi může vážit jen pouhých 15 kg. Na velikost vlků má také vliv zeměpisná šířka - čím severněji žijí, tím jsou větší (Beramannovo pravidlo). Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je arktický vlk (Canis Lupus Arctos) který je, i přes to že žije severněji, je drobnější než vlci žijící na severu Kanady a Aljašky. Na velikost má také vliv hojnost kořisti v oblasti kde žijí. Logicky čím více kořisti, tím větší vlci vyrostou. Plné velikosti vlk dosáhne ve věku okolo 1 roku.

4 Jeho potrava Vlk, stejně jako další druhy velkých šelem, stojí na vrcholu pomyslné potravní pyramidy a nemá přirozené nepřátele. Potravní spektrum vlka sahá od drobných savců až k losu nebo bizonovi.

5 Zdroje www.wikipedie.org www.selmy.cz

6 Poděkování Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Příroda-Vlk Zpracovala Julie Bezdíčková. Obsah Úvodní strana Obsah Něco o něm Jeho potrava Zdroje Poděkování."

Podobné prezentace


Reklamy Google