Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Tygr ussurijský Následuje: Základní údajeZákladní údaje Biotop a potravaBiotop a potrava RozmnožováníRozmnožování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Tygr ussurijský Následuje: Základní údajeZákladní údaje Biotop a potravaBiotop a potrava RozmnožováníRozmnožování."— Transkript prezentace:

1 Den Země Po stopách ohrožených zvířat

2 Tygr ussurijský Následuje: Základní údajeZákladní údaje Biotop a potravaBiotop a potrava RozmnožováníRozmnožování Typické znakyTypické znaky ZajímavostiZajímavosti GeografieGeografie OchranaOchrana  David Novotný  Tereza Madejová  Kateřina Taranzová  Břetislav Škop

3 Základní údaje Tělesné rozměry  Délka:samci 2,7-3,8 m,samice jsou menší  Výška v kohoutku: 105-110 cm  Hmotnost:250-280 kg Život  Chování:noční aktivita, samci žijí samotářsky  Délka života:asi 15 let

4 Základní údaje  Kmen: strunatci (chordata)  Podkmen: obratlovci (vertebrata)  Třída: savci (mammalia)  Řád: šelmy (carnivora)  Čeleď: kočkovití (felidae)  (latinský název): Pantera tigris altaica  (anglický název):Amar tiger  (německý název):Sibirische tiger

5 Biotop a potrava Biotop  Tajga-hustěji porostlé oblasti listnatých, smíšených i jehličnatých lesů. Potrava  Jsou masožraví, loví divoká prasata, srnky, jeleny, někdy medvědy i menší živočichy.Větší kořist si tygr ukrývá.  Loví na vzdálenost 20m.

6 Rozmnožování Rozmnožování :  Samice dospívají ve věku 3- 4 let.  K páření dochází během zimy a jara.  Délka březosti je 90-122 dnů  Samice rodí 1-6 mláďat  Mláďata s matkou zůstávají 1-3 roky a učí se lovit.

7 Typické znaky

8 Zajímavosti  Je největší kočkovitá šelma.  Vlastní trus a moč jim slouží jako ochrana a zastrašování nepřítele.  Hladový tygr sežere najednou až 40 kg masa.

9 Geografie Podnebný pás  Mírný – leží mezi subtropickým a subarktickým podnebím.  Teploty se zde pohybují mezi 40°C až -50°C.  Žijí zde medvědi, zubři, vlci, lišky či medvědi hnědí.  Typickou dřevinou je smrk, modřín, bříza, lípa, buk a dub.

10 Výskyt  V povodí řek Amur a Ussuri na Dálném východě v Rusku a severní Číně  Domovem jsou převážně tropické lesy.  Dříve až k Bajkalskému jezeru.

11 Ochrana Ochrana druhu  Tento druh tygra je ohrožen především tím, že je ničeno jeho původní životní prostředí.  V současné době je počet odhadován asi na 300 žijících exemplářů.  Nyní žije podstatně více tygrů v zajetí než v přírodě. Příbuzné poddruhy  Rozlišujeme 8 poddruhů tygra a všechny jsou ohroženy vyhubením.  Tygr baliský a tygr jávský patří mezi zcela vymřelé poddruhy

12 Děkujeme za pozornost


Stáhnout ppt "Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Tygr ussurijský Následuje: Základní údajeZákladní údaje Biotop a potravaBiotop a potrava RozmnožováníRozmnožování."

Podobné prezentace


Reklamy Google