Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_18_BĚLKOVICE-LAŠŤANY_OBRATLOVCI Mgr. Denisa Krausová Základní škola a Mateřská škola Bělkovice – Lašťany CZ.1.07/1.4.00/21.0666.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_18_BĚLKOVICE-LAŠŤANY_OBRATLOVCI Mgr. Denisa Krausová Základní škola a Mateřská škola Bělkovice – Lašťany CZ.1.07/1.4.00/21.0666."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_18_BĚLKOVICE-LAŠŤANY_OBRATLOVCI Mgr. Denisa Krausová Základní škola a Mateřská škola Bělkovice – Lašťany CZ.1.07/1.4.00/21.0666

2 Název školy:Základní škola a Mateřská škola Bělkovice-Lašťany, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0666 Označení materiálu: VY_32_INOVACE_18_BĚLKOVICE-LAŠŤANY_Př-obratlovci Vypracoval(a): Mgr. Denisa Krausová Ověřeno (datum): 7. června 2011 Předmět: Přírodověda Třída: 4. Druh materiálu: pracovní list Téma: práce s textem Anotace: Žáci dokončí neúplný zápis pomocí slov z nabídky a vypíší savce z obrázků.

3 Savci Jsou obratlovci vyskytující se na celém světě. Naprostá většina savců rodí ………….. mláďata, která jsou po narození krmena …………….. mlékem; zárodek prodělává. vývoj v těle ………………….  Hlavním znakem je ………………… (mláďata po narození sají mateřské mléko).  Mají stálou tělesnou teplotu.  Tělo je pokryto ………………, která se druhotně může přeměnit v bodliny, ostny, šupiny a krunýře či zcela vymizet. Zástupce: Liška obecná, ježek západní Liška obecná  je nejrozšířenějším divoce žijícím zástupcem ………………..  Liška je relativně štíhlá psovitá šelma s krátkýma špičatýma ušima a dlouhým tlustým ocasem.  Tělo je 100 až 140 cm dlouhé včetně ………………...  Nejobvyklejší barevná kombinace je …………….. srst na většině těla, dolní část obličeje, břicho a konec ocasu …………………….., nohy a uši na konci ……………………..  Žije v noře, kde vrhne i svá mláďata.  Potrava: drobní …………………, mláďata zajíců, v horších časech i brouci a žížaly.  Pozor na …………………………, kterou liška přenáší. Slova z nabídky vhodně zařaď do textu živá, kojení, mateřským, samice, srstí, oháňky, rezavá, šelem, černé, žlutobílé, vzteklinu, hlodavci. Podívej se dobře na obrázek a vypiš všechny savce, které vidíš.

4 Savci Jsou obratlovci vyskytující se na celém světě. Naprostá většina savců rodí živá mláďata, která jsou po narození krmena mateřským mlékem; zárodek prodělává vývoj v těle samice.  Hlavním znakem je kojení (mláďata po narození sají mateřské mléko).  Mají stálou tělesnou teplotu  Tělo je pokryto srstí, která se druhotně může přeměnit v bodliny, ostny, šupiny a krunýře či zcela vymizet. Zástupce: Liška obecná, ježek západní Liška obecná  je nejrozšířenějším divoce žijícím zástupcem šelem.  Liška je relativně štíhlá psovitá šelma s krátkýma špičatýma ušima a dlouhým tlustým ocasem.  Tělo je 100 až 140 cm dlouhé včetně oháňky.  Nejobvyklejší barevná kombinace je rezavá srst na většině těla, dolní část obličeje, břicho a konec ocasu žlutobílé, nohy a uši na konci černé.  Žije v noře, kde vrhne i svá mláďata a stará se o ně.  Potrava: drobní hlodavci, mláďata zajíců, v horších časech i brouci a žížaly.  Pozor na vzteklinu, kterou liška přenáší. Slova z nabídky vhodně zařaď do textu živá, kojení, mateřským, samice, srstí, oháňky, rezavá, šelem, černé, žlutobílé, vzteklinu, hlodavci. Podívej se dobře na obrázek a vypiš všechny savce, které vidíš. Medvěd lední Kůň divoký Orangutan Sviňucha obecná Vlk obecný Keporkak

5 Zdroj: http://www.omalovanky-zde.cz/national_geographic_omalovanky.php


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_18_BĚLKOVICE-LAŠŤANY_OBRATLOVCI Mgr. Denisa Krausová Základní škola a Mateřská škola Bělkovice – Lašťany CZ.1.07/1.4.00/21.0666."

Podobné prezentace


Reklamy Google