Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vícenásobná regrese s kvalitanivní informací Tomáš Cahlík 6. týden.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vícenásobná regrese s kvalitanivní informací Tomáš Cahlík 6. týden."— Transkript prezentace:

1 Vícenásobná regrese s kvalitanivní informací Tomáš Cahlík 6. týden

2 Obsah Dummy proměnné Dummy proměnné Dummy proměnné vedoucí k různému interceptu Dummy proměnné vedoucí k různému interceptu Dummy proměnné vedoucí k různému sklonu Dummy proměnné vedoucí k různému sklonu Binární závislá proměnná-Lineární pravděpodobnostní model(LPM) Binární závislá proměnná-Lineární pravděpodobnostní model(LPM) Shrnutí Shrnutí Doporučené samostudium Doporučené samostudium

3 Dummy proměnné

4 Dummy proměnné vedoucí k různému interceptu

5 Dummy proměnné vedoucí k různému sklonu

6 Binární záveslá proměnná - LPM 

7 Shrnutí Dummy proměnné Dummy proměnné Dummy proměnné vedoucí k různému interceptu Dummy proměnné vedoucí k různému interceptu Dummy proměnné vedoucí k různému sklonu Dummy proměnné vedoucí k různému sklonu Binární závislá proměnná-Lineární pravděpodobnostní model(LPM) Binární závislá proměnná-Lineární pravděpodobnostní model(LPM)

8 Doporučené samostudium Ve skriptech „Základy ekonometrie v příkladech“ si prostudujte kap. 4.9 Ve skriptech „Základy ekonometrie v příkladech“ si prostudujte kap. 4.9 ???Na počítači se udělejte všechny regrese z této prezentace. Pak si přidávejte i jiné vysvětlující proměnné a dívejte se, co dělají standardní chyby a koeficienty determinace. (wage2, ceosal2, bwght2) ???Na počítači se udělejte všechny regrese z této prezentace. Pak si přidávejte i jiné vysvětlující proměnné a dívejte se, co dělají standardní chyby a koeficienty determinace. (wage2, ceosal2, bwght2)


Stáhnout ppt "Vícenásobná regrese s kvalitanivní informací Tomáš Cahlík 6. týden."

Podobné prezentace


Reklamy Google